Author Topic: Genel Stok Görnümü ve borçlu hesabı kapatma  (Read 5656 times)

samett_

• Newbie
  • *
Genel Stok Görnümü ve borçlu hesabı kapatma
« on: January 19, 2013, 05:28:48 pm »
Öncelikle herkese tekrardan merhabalar,

Bazı sebeplerden ötürü cafeye kurulum işlemim gecikti ama bir kaç hafta içinde tam anlamıyla tamamlamak istiyorum. ve cafede çalışır halde geçtiğinde herşeyini eksiksiz olarak biliyor durumda olmak istediğimdende biraz erteliyorum. neyse sorularıma gelecek olursak;

1-
Programda raporlar bölümünde stok alım raporu var. burada üründen ne kadar aldığımı görebiliyorum.
aynı yerde envanter raporu var buradada üründen kaç adet sattığımı görüyorum. peki üründen kaç adet kaldığını nereden görüyorum? böyle bir özellik var mı ? karıştırdım ama bulamadım.

2-
Adisyon açıyorum müşteri seçiyorum sonra ödeme alırken açık hesap diyorum. yani borç yazıyorum. raporlardada gözüküyor.  peki onun tahsilatını nasıl yapacağım? borçlu hesaplardan nasıl kalkacak?

farkındayım çok soru soruyorum mazur görün. dediğim gibi kafamda soru işareti kalsın istemiyorum. umarım sorularımı açıkca belirtebilmişimdir. cevabınız için şimdiden teşekkürler...

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Genel Stok Görnümü ve borçlu hesabı kapatma
« Reply #1 on: January 19, 2013, 07:20:05 pm »
1. Envanter raporu ürünlerden kaç adet kaldığını gösterir. Satışların stoklardan doğru düşmesini sağlamak için tüm ürünler için reçetelerin tanımlandığından ve gün sonu yapıldığında gün sonu belgelerinin doğru oluştuğundan emin olun. Gün sonu belgeleri de satışlar / maliyet / envanter ile ilgili detaylı bilgi vermektedir. Detaylı bilgi için Döküman sitemizden Maliyet ve Stok takibi ile ilgili belgelere göz atabilirsiniz.

2. Kasa bölümünden "Müşteri Hesapları" düğmesine tıklayıp müşteri aratacaksınız ve ilgili müşteri ekranda seçiliyken "Müşteri Hesabı" düğmesine tıklayarak "tahsilat / ödeme" işlemlerinin yapılacağı ekrana geleceksiniz. Nasıl yapıldığını görmek için videolar bölümünde "Açık hesap işlemleri" konulu videoyu izleyebilirsiniz.

Dilediğiniz konuda soru sorabilirsiniz ve biz de seve seve cevap veririz çünkü bizim işimiz bu. Ancak zaten cevapları olan sorulara tekrar cevap vermek hem sizin hem de bizim için zaman kaybı olacaktır. Bu nedenle bizim de işimizi de kolaylaştıracak şekilde öncelikle dökümantasyonu incelemenizi tavsiye ediyoruz.