Author Topic: Geliştirilmiş Özellik Grupları  (Read 8629 times)

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Geliştirilmiş Özellik Grupları
« on: March 31, 2012, 09:05:04 am »
SambaPOS 2.92 versiyonu ile birlikte gelen Geliştirilmiş Özellik Grupları hakkında soru ve görüşlerinizi bu başlık altında cevaplayabilirim.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: Geliştirilmiş Özellik Grupları
« Reply #1 on: March 31, 2012, 09:28:15 am »
tam olarak ne ıse yarıyor fark etemedım hemen kontrol edıyorum . bu arada fark ettımde ben sanırım kulanıyorum bu ozellıgı cok basarılı ve ıhtıyac duyulan bır ozellık . ellerınız dert gormesın ınsallah .

yanlıs anlamayın ama bırsey solemek ıstıyorum . gecenlerde bodrumda fuar vardı ( bu arada ben bodrumda yasıyorum ve ınsallah bır aksılık cıkmazsa yakında aranıza sambapos kulananlardan olacagım  ) sentez bılmıyorum dogrumu yazmama ama sırketın adını gorustuk ve geldıler fıyat ve talep almaya . sımdı sızın programı kulandıgım ıcın sorurlar sordum enson fıyata geldık 750 dolar sıparıs programı malıyet ve recetelendırme programı ıstersek oda 1850 dolar ve 250 dolar el termınalı herbır tane ıcın kdv yokmus devlet tesvıklıymıs . sımdı oturdum dusundum bu program dıger programlarla yaklasık aynı fıyatlarda hatta bazılarından daha pahalı 2 katı kadar hem devlet tesvıklı hem kdv olmayan bır program nasıl bukadar pahalı olur acaba . zıra suan sızlere ne kadar tesekkur etsem azdır umarım bırgun bende bu programın yapımında bıryerlerınde emegım olur . sabırsızlıkla beklıyorum . zıra kulanımı ve ayarları konusunda bundan sonra yardıma ıhıyacı olan arkadaslar olursa elımden geldıgı kadar yardımcı olacagım .
« Last Edit: March 31, 2012, 09:46:44 am by marikoglu »
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #2 on: March 31, 2012, 09:38:01 am »
Kabaca anlatmak gerekirse, Ürün Gruplarında yer alan ürünleri tek bir buton altına toplama işini çözüyor.
Eskiden Mantar Var, Mantar Yok demek için 2 farklı butona ihtiyaç varken artık mantar var, mantar yok, az mantarlı, çok mantarlı, Hafif Sote mantarlı gibi istediğiniz kadar alt özelliği tek bir buton ile kullanabilmenizi sağlıyor.

bosonmez

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: March 31, 2012, 04:44:15 pm »
 Ben şimdi denedim. Çok kullanışlı olmuş. Elinize sağlık.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: April 01, 2012, 04:17:18 pm »
...hatta bazılarından daha pahalı 2 katı kadar...

İşin gerçeği şu. Yarın tüm programlar bedava olsa yine SambaPOS'u bulur, yine SambaPOS'u kullanmak isterdiniz. Neden mi?

Bizim çok farklı düşünen kullanıcılarımız var.

Kimi kullanıcılarımız programın ne olduğunu, ne yaptığını hiç umursamazlar. Adisyonlar işleniyor mu, gün sonunda rapor alabiliyor mu sadece buna bakarlar.

Kimi kullanıcılarımız ise derine inmeyi sever. Detaylı ayarlamalar yapar, inceler, araştırır, program ne sunuyorsa sonuna kadar kullanmak, yeni şeyler keşfetmek ve fikirlerini hayata geçirmek ister.

Biz birçok farklı kanaldan restoranlara ulaşıyoruz. Bizi internet üzerinden bulan kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu ikinci gruba giriyor. Dürüst olmak gerekirse ben de internet üzerinden bize ulaşan kullanıcılarımız ile daha kolay iletişim kuruyorum ve beraber çalışmaktan daha çok keyif alıyorum. Artık bilgisayarlara buzdolabı muamelesi yapıldığı, klavyenin tuşuna basmaktan korkulduğu günler geride kaldı. Teknoloji kültürüne yakın kullanıcılarımız dizginleri ele almak, teknolojiden dibine kadar faydalanmak ve kullandıkları sistemleri zihinlerinde oluşturdukları iş stratejisine uyumlu hale getirmek istiyorlar. Baştan beri bunun farkında olarak bu işe başladık, bu kitleyi hedefledik, siz de bu nedenle SambaPOS'u kendinize yakın hissettiniz.

SambaPOS'un en önemli özelliği iyi ve kullanması basit bir program olması değil. SambaPOS'un en önemli özelliği günden güne büyüyen aktif bir kullanıcı topluluğu olması ve programın bu topluluğun fikirleri doğrultusunda geliştiriliyor olması. Bu nedenle SambaPOS dünyanın herhangi bir noktasındaki herhangi bir restoranda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca SambaPOS kullanıcısı olarak sadece bir program kullanma şansına sahip olmuyorsunuz. Aynı zamanda dünyanın her yerinden restoran işletmecilerinin dahil olduğu bir topluluğa erişme şansınız oluyor. Zamanla bizler de dahil olmak üzere hepimiz bunun ne kadar önemli birşey olduğunu daha iyi anlayabileceğiz.

Bu nedenle piyasada karşınıza çıkabilecek hiç bir programın rakibi değiliz. Tüm kullanıcılarımız bu konuda hemfikir. SambaPOS konuya çok farklı bir çözüm getiriyor ve bu mantığı beğenen bir kullanıcının farklı bir çözümü kullanabilmesi zaten mümkün değil. Artık bu projeye hepimiz sahip çıkacağız ve el birliği ile herkesin özlediği çözümü hayata geçireceğiz. Bu sayede misafirlerimiz daha memnun, işletmemiz daha karlı, içimiz daha rahat olacak. Bizler de sorunları çözemeyen, hızınıza adapte olamayan, tekonolojik taleplerinizi karşılayamayan ve kapınızın önünden geçmeye korkan kişiler olmayacağız.

Saygılar.
« Last Edit: April 01, 2012, 04:19:22 pm by emre »

TheFanz

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: April 03, 2012, 02:31:01 am »
Sambapos bildiginiz bir derya, cinliler burada bayildilar fakat ben yeterli kalamiyorum hem teknik anlamda hemde kurulum anlaminda yetisemiyorum artik , gorenler istiyor gorenler istiyor.. Bu sefer bir suru yeni ozellikler isteyen oluyor bunlarin hepsi sambaposta mevcut fakat ben okul yogunlugumdan dolayida pek inceleyip vakif olamiyorum, bu nedenle sikintilar yasayabiliyorum..
Surekli sizleri aramaktanda utaniyorum artik :) Fakat Allah razi olsun hic bikmadan yardim ediyorsunuz.

Benim sorum Su anda hep 2.83 surumunu kullaniyorum, musterilerimin eski bilgilerini kaybetmeden nasil yeni surume gecerim ?? Direk eski surumu uninstall yapip yeni surumu install yapip dbyi baglamam yetermi yoksa yeniden herseyi bastanmi almam gerek ??

ardakose

• Full Member
« Reply #6 on: April 03, 2012, 02:48:25 am »
Ben direk sambaposu ve mesaj serverı kapatıp üzerine kuruyorum bir sorun yaşamadım. Ama bende merak ettim şimdi acaba yanlış mı yapıyorum=)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #7 on: April 03, 2012, 03:13:46 am »
Ben direk sambaposu ve mesaj serverı kapatıp üzerine kuruyorum bir sorun yaşamadım. Ama bende merak ettim şimdi acaba yanlış mı yapıyorum=)

Doğru yapıyorsunuz. Biz güncelleştirme sırasında çıkabilecek her tür durumu hesap etmeye çalışıyoruz ama tabiiki bu tür işlemler öncesinde yedek almak en doğrusu.