Author Topic: Yazi karakteri ve fontu.  (Read 7513 times)

captain_farrell

• Jr. Member
  • **
Yazi karakteri ve fontu.
« on: January 19, 2013, 10:59:40 am »
Iyi gunler arkadaslar. Benim ufak bir sorum olacak. Daha once fontu buyutme, yazi karakterini degistirme gibi bilgileri forumumuzda gormustum. Benim sorum ise yazi fontunu nasil kucultebilirim(en alta bazi bilgiler ekliyecegim, garanti suresi,garanti sartlari vb.) ? Epson marka yazicim var ve SambaPos 2.98 kullaniyorum. Hepinize tesekkur ederim.Iyi gunler.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Yazi karakteri ve fontu.
« Reply #1 on: January 19, 2013, 06:53:52 pm »
Selamlar. Yazıcılar fazla imkan tanımıyor bu konuda. Paint ile bmp olarak logo gibi bir footer hazırlayıp adisyonun altına ekleyebilirsiniz.

captain_farrell

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: January 20, 2013, 11:26:07 am »
Tesekkurler Emre. Ekledim, guzel de oldu. Son olarak ben musteriye verdigim receipt te ayni Kitchen Message de oldugu gibi manuel yazi ekliyebilecegim bir secenek istiyorum.Yani ornegin bir telefon dukkaninda,gelen telefonun IMEI numarasini elle yazarak(Kitchen Message deki gibi)
musteriye verdigi receipte eklemesini istiyorum Boyle bir secenek varmidir ustad ? Kitchen Message bildigin gibi kitchen da cikiyor ben bu eklenen yazinin receipt e eklenmesini istiyorum.Birde anlasildigi gibi ben programin ingilizce versiyonunu kullaniyorum.Cok tesekkur ederim.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: January 20, 2013, 07:53:59 pm »
Belge içindeyken Ticket Note düğmesine basarak istediğiniz notu ekleyebilirsiniz.
Herhangi bir Printer Template header ya da footer kısmına {NOTE} etiketini eklerseniz "Ticket Note" orada yazdırılacaktır. Eğer bu alanı sadece IMEI için kullanacaksanız template içinde <L10>IMEI: {NOTE} şeklinde ekleyebilirsiniz.