Author Topic: Avantajlı menüler  (Read 6636 times)

michelin

• Newbie
  • *
Avantajlı menüler
« on: February 16, 2013, 07:30:37 am »
merhablar .

işletmede hamburger menü, döner menü , arnavur ciğer menü gibi içecek ve patates kızarması dahil menüler var.

ürünlerin özelliklerine içecekleri ekledim fiyat farkı olanların fiyat farkını da girdim. ürünü seçince içecekler geliyor yanlız patates kızarmasını ürün seçilince otomatik eklemesini istiyorum ama yapamadım .

forumda bir yerlerde olması lazım fakat bulamadım .

teşekkürler.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Re: Avantajlı menüler
« Reply #1 on: February 20, 2013, 03:36:47 am »
Forum içerisinde hatırlamıyorum ama Videolarımızda bu konuya değinmiştik,

SambaPOS > Yönetim > Ürünler > Menüler linklerini tıklayarak geldiğiniz Menü tanıtım ekranında ürününüzün olduğu kategoriye tek tıklayın ve Sağ altta bulunan Ürün Özelliklerini Düzenle sayfasına girin.

Burada sağa doğru kaydıkça karşınıza gelecek olan, Varsayılan özellik sütunu tam olarak istediğiniz işi yaparak sizin Ürün Özelliklerine tanımladığınız Patates kızartmasını otomatik olarak adisyona ekler.

Varsayılan Özellikler sütununa ürün özelliğinizde bulunan Patates Kızarmasınının tam adını ürün özelliğinde olduğu gibi yazmanız yeterlidir. Eğer birden çok özellik ekleycekseniz bunları , (virgül) ile ayırarak yazabilirsiniz.

Ek bilgi olarak http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/guide/propertygroups adresini  ve http://www.youtube.com/embed/duWRUh-uPis?rel=0&autoplay=1  videosunu seyredebilirsiniz.
« Last Edit: June 10, 2013, 01:31:31 pm by admin »

michelin

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: February 21, 2013, 08:54:15 am »
merhablar.

dedikleriniz ve videoda yazanları harfiyen uyguladım .

patates kızarmasını ürünler>menü listesi>avantajlı menüler>ürün özellikleri>varsayılan özellik olarak ekledim .özellikle patates kızarmasını ürün listesinden koyala/yapıştır yaptım. 

menülerin içeceklerini özellik olarak ekledim ve ürüne göre alması gereken fiyat farklarınız özellik grubunda tanımladım . yani menüden farkı bir içeçek tercihinde alınacak fark tutarlarını ekledim.  bu özelliği avantajlı menü grubundaki ürünlere özellik olarak ekledim .

patates kızarması herhangibir ürün seçildiğinde otomatik olarak adisyona eklenmiyor.
içeçek seçimlerini zorunlu seçim yapmama rağmen içecek seçmeden adisyon kapatılabiliyor.

teşekkürler

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: February 23, 2013, 02:49:37 am »
Varsayılan Özellik, o ürününe atanmış bir özellikten bahsediyor.

Örn. Hamburger Menü ürününe, Patates Kızartması ürününü varsayılan özellik olarak atayamazsınız.
Hamburger Menü adında bir Özellik Grubu açın, o özellik grubuna Patates kızartmasını ekleyin. Burada özellik adına yazdığınız biçimini Varsayıan Özelliklere eklediğinizde otomatik geldiğini göreceksiniz.

Bir menü seçildiğinde, içeceklerinde seçilmesini istiyorsanız, öncelikle o ürününün "Oto Seç" özelliğinin açarsınız. bu şekilde özellik ve içecek seçimi menüleri karşısına direk geleceğinden mutlaka seçecektir.

Bence burada sizin menünüzün içinde ne içecek varsa onuda Varsayılan özellik ile ekleyin kasiyer sadece gerekiyorsa değiştirsin.

michelin

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: February 25, 2013, 05:07:15 am »
şimdi anladım.

özellik olarak seçmek için özellik grubunu oluşturup ,sonra bu özellik grubundan ürün seçimini zorunlu hale getiriyorum .

sorun çözüldü teşekkür ederim .

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #5 on: February 26, 2013, 03:16:34 am »
Sorunun çözüldüğüne (anlatabildiğinme) sevindim.
Konuyu kapatıyorum o zaman..