Author Topic: Ana ekranda masa sayısı artırmak ve ürün gruplarını değiştirmek  (Read 6214 times)

erim

• Newbie
  • *
Programı kurdum kendimce deneme yapıyorum işyerimde kullana bilirmiyimdiye. Şu an başlıca iki problemim var:

1- kendi menümü kullanmak istiyorum ama ürün gruplarını nasıl değiştireceğimi bulamadım. mesela Çorbalar ve alt grupları silmek istiyorum silemiyorum. yeni ürün grubu nasıl ekleyeceğim. Mesela "Sote Çeşitleri" ve alt grup oluşturmak istiyorum.

2- Ana ekranda masa sayısı 50 den fazla görünmüyor. bana 100- lazım:)))

Teşekkürler...

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
1 kendı menunuzu ıstedıgınız esneklıkte olusturabılırsınız . soteler ve alt grupları ve buna benzer ıstedıgınız detayda esneklıkte ve kendı kulanımınıza kolay bır sekılde
2 masa konusuna gelirsek tam olarak sızı anlamadım . sızın 100 masanız var ve sız sadece 50 sını mı gorebılıyorsunuz yoksa 100 masanın tamamını herhangı bır fare veya klavye kombınasyonu kulanmadan mı goremıyorsunuz. yada masa tanımlama kısmında mı 50 nın uzerınde masa eklıyemıyorsunuz .

ben sole oldugunu dusunup kendımce cevap yazayım sımdı 100 masa gırısı  yaptınız masa tanımlama kısmından . ama sagıya dogru ındıgı ıcın maslesef hepsını bır arada goremıyorsunuz sıze ıkı onerıde buluna bılırım .
masaları 50 ser ıkı ayrı bolum gıbı olustura bılırsınız veya masa gorunumunu ozelestır kısmından masaları bıraz kucultup hepsını bır arada gorebılırsınız dıye tahmın edıyorum . yazdıklarım sorularınıza veya sorunlarınıza cozum degıl ıse ıstersenız ekran resmınızı cekıp altınada tam olarak sorunun ne oldugunu ve sızın tam olarak ne ıstedıgını yazarsanız emın benım dısımdada bırcok arkadas sıze yardım edecektır . kı kulanıcı deneyımlerınden yola cıkarak sıze kanımca cok daha olumlu ve basarılı cevaplar gelecektır
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
erim aramıza hoşgeldin, anlaşılan fazla okumaya veya videoları seyretmeye fırsatın olmadı.

SambaPOS default kurulumda gelen masa ve menü özellikleri sizin SambaPOS'u anlamanız için Örnek veri olarak gönderilmiştir.
Sizin yapmanız gereken SambaPOS'u kullanmaya karar verdikten sonra tüm bu dataları (Belgelerim > SambaPOS2 > sambada2.sdf ) ve programı Uninstall ederek, tekrar SambaPOS kurmanız ve kurarlende Örnek Veri kutucuğunu kutucuğunu işaretlemeden kurmanız. Bu durumda programda hiç bir veri olmadan kurulacak ve sizde kendi ürünlerinizi, menünüzü, masalarınısı tanımlayabileceksiniz.

Peki bunları nasıl yapacağım diye soracaksanız öncelikle : http://www.sambapos.org/docs/doku.php/tr/videos adresindeki videoları seyrederek işe başlayın.