Author Topic: Mesaj Server Çalışmıyor.  (Read 6267 times)

ardakose

• Full Member
Mesaj Server Çalışmıyor.
« on: March 11, 2013, 05:31:02 am »
Selam Sambapos Ailesi.

Daha önce mesaj serverı kullanmıştım o zamanlar sabaposun sağ alt köşesinde bağlandı yazıyordu şimdi o yazı kalktı ve o zaman ben win7 kullanıyordum. deneme amaçlı kullanmıştım ve iş yerinde posum yada tabletim yoktu ve ondan sonra baya bir süre kullanmadım.

Daha sonra win8 yükledim ve şuan bir tablet edindim. ancak mesaj serverı çalıştıramıyorum. açılışta çalışıyor tıkladığım zaman çalışıyor yazıyor ancak tabletten girilen adisyon anında pc ye yansımıyor. Bağlandı yazısı olmadığı için bağlanıp bağlanmadığını anlayamıyorum sorun nedir acaba. Selametle.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Mesaj Server Çalışmıyor.
« Reply #1 on: March 11, 2013, 05:57:43 am »
Arda yerel ayarlardan sunucu adresi ve port ayarlarını kontrol et. Otomatik bağlan da seçili olsun. Yazı çıkması lazım altta.

ardakose

• Full Member
« Reply #2 on: March 11, 2013, 08:47:10 am »
Teşekkür ettim abi evet geldi yazı çalıştı. uzun süredir bu özelliği kullanmadığım için unutmuşum=) sadece programfiles içindeki messagingserver.exe yi çalıştırınca oluyor sandım. tekrar teşekkürler selametle.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: March 11, 2013, 10:00:20 am »
Arda selamlar. Cepten yazdığım biraz hızlı cevap vermek zorunda kaldım :) Sorunu çözdüğüne sevindim. İyi çalışmalar dilerim.