Author Topic: Etiket Seçme Saati  (Read 6790 times)

mard22

• Newbie
  • *
Etiket Seçme Saati
« on: March 15, 2013, 03:50:17 pm »
   Merhaba Bu Harika Program İçin Sizlere Teşekkürlerimi Sunarım...
Benim Tam Olarak Yapmak İstediğim Şey... Seçtiğim Motorcuya Siparişi Etiketlediğim Zaman Motorcunun Restoran Çıkış Saatini Nasıl Tespit Edebilirim Yani Motorcu Siparişini Mutfaktan Alıyor Ve Bilgisayar Başındaki Pesonele Ben Şu Siparişe Gidiyorum Dediği Zaman O Anda Motorcuya İlgili Sipariş Etiketleniyor... Siparişin Restorana Verilis Saati Değilde Bana Motorcunun Restorandan Çıkış Saati Lazım... Teşekkür Eder Saygılarımı Sunarım....

ardakose

• Full Member
Re: Etiket Seçme Saati
« Reply #1 on: March 19, 2013, 04:43:18 am »
bununla ilgili bir çözüm yok sanırım. 3. versiyonda ele alınabilir. yazıcı şablonlarında etiket saati gibi bir içerik olabilir.

engin3365

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: March 19, 2013, 09:40:41 am »
büyüklerimiz orijinal bi yol bilirler ama ben zihni sinir bir çözüm yolu olarak (tabi aktif bir restoranda değil evde deneme) pos menüsüne bedelsiz bir ürünmüş gibi "hareketler" diye bir ürün grubu ve bunun içine "sipariş çıkışı" diye bir ürün tanımladım.. yazdırma görevlerinden mutfak yazıcısı kısmından bu ürünü çıkardım.. ve yeni bir yazdırma görevi oluşturdum bu yazdırma görevinde kasa yazıcısına sadece bu ürün için "adisyona yeni satır eklendiğinde" kısmını işaretleyerek aşağıdaki tablodan "ürün grubu" kısmına * yerine "hareketler" yaptım.. daha sonra yönetim/ürünler/menu listesi de pos menusu hangisiyse ona girip "hareketler"i tek tıklayıp "ürün özelliklerini düzenle" yi tek tıklayıp açılan pencerede "sipariş çıkışı" nı tek tıklayıp pencerenin alt köşesindeki "detay" a tıklıyor ve açılan seçeneklerden "ikram" kelimesinin önüne tik işareti koyuyoruz..  yani motorcu çıkacağında kasadan bir minik bir fiş alıyo alıyo fişin üstunde sipariş çıkışı ve tarih saat yine mutfak yazıcı şablonunda nasılsa yazıyo.. ha birde yazıcı şablonu düzenlerdek üzerinde masa numarası yazmayan sadece tarih saat garson ve ürün adı yazan bi şablon ve bu şablonu yeni yazdırma görevimizde tanımlarsak sorun kalmaz.. ürün gibi görünen "sipariş çıkışı" seçeneğini istediğimiz masayı tıklayarak yazdırabiliriz "hesap yazıcısı" nda da çıkmaz..

mard22

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: March 19, 2013, 10:17:10 am »
Valla Ne Diyim Harika Bir Fikir Üretmişsin Ama Ben Bu İşlemi Yapabilecekmiyim Bi Deneyelim Bakalım Saygılar...

engin3365

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: March 19, 2013, 10:48:28 am »
her adımın ayrıntılı anlatımı forumda doc sambapos ta  ayrı ayrı başlıklar altında var zaten.. adisyon şablonu hazırlama, yazdır görevi hazırlama hepsi mevcut hatta çoğu fotoğraflı anlatım.. ama bir büyüğümüz mesajı görsün onay versin veya oda fikir versin öyle işe başla derim :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #5 on: March 20, 2013, 02:34:18 am »
engin3365 sanırım kendı ımkanları ıle yenı seyler yaratmıs . sızı tebrık edıyorum bır karma olusturup sorunu kendınızce cozmek en azından emre beye ve mehmet beye bır nebzede olsa senaryo konusunda yardımcı olur umarım ve bu durumu v3 daha kolay ve komplıke olmayan bır durum halıne getırırler .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

engin3365

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: March 20, 2013, 04:09:18 pm »
zaten geçmişteki bir sorumda bana v3 te mutfağa monitörle ilgili bir özelliğinde olacağına dair bireyler fısıldar gibi olmuştu mehmet bey.. bu özelliğin olması demek mutfağın "sipariş hazırrr" gibi bir dönüt verebilmesi demek.. böyle bir hareket eklenmesi ile bu hareketin saatini de görmek mümkün olacaktır ve mard22 nin sorunu otomatik çözülmüş demektir.. varsayımlar üzerinden konuşuyorum ama paket departmanında paketçileride masa gibi tanımlayabildiğimiz sipariş alıp bir masaya tanımlar gibi paketçiye tanımlayabildiğimiz bir düzende güzel olurdu.. hani "hesap yaz" diye bir etiket yapıp tıklayınca adisyonu kilitliyodukya ya, onun gibi "sipariş çıkış" diye bir etiket hazırlar, paketçi çıkacağında tıklar; üzeride adres, müşteri adı, ürün,fiyat, tarih, saat, paketçi yazan bir fişle paketçiyi gönderirdik hoş olurdu.. Birde ben yukarda belirttiğim teknikle garsonlara kendi terminallerinden "giriş" ve "çıkış" diye fiş aldırıyorum kart basma sistemi gibi hani sambapos patronların uzaktanda kontrol imkanını sağlıyo ya yararlı olabileceğini düşündüm.. Mehmet bey ve Emre bey in şuanda V3 için kafalarını kaldıramadıklarını tahmin edebiliyorum umarım okuma değerlendirme fırsatları olur :) saygılar