Author Topic: Vertabanı versiyon numarası  (Read 9534 times)

FeLLoW

• Newbie
  • *
Vertabanı versiyon numarası
« on: April 26, 2012, 12:32:00 pm »
merhaba samba pos 2.93 te alınan yedeği 2.95 te açamıyorum. Veri tabanı versiyonunu kontrol edin diye hata alıyorum. sql compact yedeği. nasıl açabilirim ? zira tek tek menüleri tekrar girmem gerekiyor yoksa ..

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: Vertabanı versiyon numarası
« Reply #1 on: April 26, 2012, 12:42:00 pm »
kardes aldıgın yedegı nerde kulanacaksın compaktamı tam olarak ne yaptıgını ve ne yapmak ıstedıgını yazarsan en azından burdakı arkadaslar sana cok daha hızlı ve tek bır defada yardımcı olmaya calısırlar o nedenle sana sımdı soracaklar benım sordugumu ne yaptın ve ne yapmaya calısıyorsun . bence bırazdaha acık bır sekılde yazarsan sorununu sada dedıgım gıbı cok daha hızlı cevap verecektırler . hatta belkı bızımde yasadıgımız daha once ve onların yardımı ıle cozum buldugumuz sorunlarda olabılır bızde en azından kucukte olsa katkıda bulunup deneyımlerden edındıgımız kucuk ıpucları verebılırız  belkı kolay gelsın sımdılık .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

FeLLoW

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: April 26, 2012, 01:11:15 pm »
daha ne kadar açabilirimki . Sambapos 2.93 kullanırken almış olduğum sambadata dosyasını , sambapos 2.95 te açmaya çalışıyorum. şifre giriş ekranında şifremi girdikten sonra Veri tabanı versiyon numarasını kontrol edin diye bir hata alıyorum. Yani 2.93 ten 2.95 e geçiş işlemini soruyorum

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: April 26, 2012, 01:28:51 pm »
kac makıne kulanıyorsunuz bu ısyerınde acaba eger bırden fazla ıse hepsının versıyonlarının aynı olmasına dıkat edın . olmadı programı bence bu tamamaen benım fıkrım tekrar kurup 2,95 te yedeklerını sanırım belgerımın ıcıne atıyor o nedenle c: ıcıne koyuyorsanız gormuyordur . aklıma sımdılık bunlar gelıyor .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

bosonmez

• Jr. Member
  • **
« Reply #4 on: April 26, 2012, 01:31:30 pm »
Önce veritabanını geri yükledikten sonra (restore), sambapos  2.95 i yeniden kurunuz. Yanılmıyorsam düzelecektir.

FeLLoW

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: April 26, 2012, 01:58:42 pm »
tek bilgisayarda kurulu. eskiden 2.93 kullanıyordum şimdi 2.95 e geçtim veritabanı hatası alıyorum .

marikoglu zaten veritabanı doğru yerde belgelerim sambapos2 > sambadata2 .

benim veritabanı versiyonu değiştirmem gerekiyor birşekilde. 2.93 ten 2.95 e geçen hiçmi yok ..

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #6 on: April 26, 2012, 02:01:34 pm »
ben gectım ama malesef sql kulşanıyorum taemvıver varmı sende kardes ozelden yaz beraber bakalım

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #7 on: April 27, 2012, 02:24:54 am »
2.93 de aldığınız yedeği 2.95 veya daha üst bir versiyonda problemsiz kullanabilirsiniz.

Bunun için SambaPOS 2.95 i tekrar indirip üstüne yükleyin.

SambaPOS veritabanı güncellemesini sadece ilk çalıştırma sırasında yapar. Yani siz SambaPOS 2.95 i yükledikten sonra yedeği açıp veya SQL CE yolunu 2.95 i yükledikten sonra yazarsanız.
SambaPOS 2.95 bir kere açıldığı için veri tabanını güncellemez. 

Bunun için veritabanı yolunu belirttikten sonra SambaPOS 2.95 i tekrar yüklerseniz veritabanınızı günceller ve yeni versiyonda kullanmaya başlayabilirsiniz.

FeLLoW

• Newbie
  • *
« Reply #8 on: April 27, 2012, 06:03:21 am »
Mehmet bey yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile, 2.95 i kur . Sonra data yolunu güncelle sonra tekrar üzerine kur. Aynen yaptım ama hala aynı hata ..

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #9 on: April 27, 2012, 11:35:05 am »
fellow merhaba ilk önce 2,93 kur sisteme giriş yap çık sonra 2,95 versiyonu indir direk kurulum yap sisteme giriş yap düzelecektir

yazılımcı

• Newbie
  • *
« Reply #10 on: March 21, 2013, 09:00:06 am »
İyi günler .
Bende veritabanı versiyon numarasını kontrol edin diye hata alıyorum. Programı kurup çalıştırınca çalışıyor verileri Sql server kaydediyor fakat  visual studio içinden çalışınca bu hatayı alıyorum.