Author Topic: Happy Hour  (Read 11520 times)

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
Re: Happy Hour
« Reply #15 on: April 19, 2013, 09:23:15 am »
eski dosyayı silince sorun hata vermemeye başladı yeni yedeği gönderiyorum.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #16 on: April 19, 2013, 10:13:45 am »
Hocam normalde program tarafından buna izin vermememiz gerekirdi ama fiyat tanımı açarken fiyat etiketini boş verdiğiniz için veritabanında boş kayıtlar oluşmuş. Kayıtlar boş olduğu için fiyat etiketini sildiğiniz halde veritabanında boş kayıtlar kalmış. Bu kayıtları silmek için bir yedek alıp

delete from [SambaData2].[dbo].[MenuItemPrices] where PriceTag is null

cümlesini çalıştırın. Fiyat etiketini boş bırakarak fiyat tanımı açmadığınız sürece bu problem tekrarlanmayacaktır.

Konuda fiyat etiketini boş bırakmak derken çalıştırdığınız aksiyondaki fiyat etiketinin boş bırakılması kastedilmişti. Sanırım karışıklık buradan çıktı.

İkinci olarak happy hour fiyatları tanımlarken sadece değişen fiyatları yazmanız yeterlidir. Bir fiyat yazmazsanız aktif liste değişse bile karttaki fiyat geçerli olur yani fiyatlar sıfırlanmaz.

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #17 on: April 19, 2013, 12:34:56 pm »
Sorun Çözüldü yarın yeniden eylem ve tetikleyicileri yeniden denerim.
« Last Edit: April 19, 2013, 01:01:07 pm by Hilmi Hami »

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #18 on: April 22, 2013, 04:27:07 am »
Şu anda her şey sorunsuz çalışıyor. Destek için teşekkürler.
yalnız üç sorum olacak.

1- Eylemler login yapmadan da devreye giriyor mu?
2- Diyelim ki tetikleyici saatinde program kapalaı, manuel olarak tetiklemek mümkün mü?
3- Ödeme ekranında Happy hour ve normal satılan fiyatları gruplamak mümkün mü?

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #19 on: April 22, 2013, 05:13:21 am »
1. Girer ama kullanıcının login olmasını gerektiren bir eylem çalışacaksa o zaman çalışmayabilir.
2. Tetikleyici saatinde program kapalı olursa programı açtığınız zaman kaçan tetikleyicilerin hepsi sırasıyla çalışır.
3. Değil ama ihtiyacınızın ne olduğunu anlatırsanız farklı bir çözüm düşünebiliriz ya da gelecek sürümlerde dikkate alırız.

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #20 on: April 22, 2013, 05:22:26 am »
Teşekkürler
Kalabalık bir masada, tek tek ödeme yapılırken, bir kişi gelip benim 2 tan happy hourda 2 tane de normal içkim var diyebiliyor o yüzden ayrı olmasında fayda var.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #21 on: April 22, 2013, 05:36:43 am »
Anladım bilgilendirme için teşekkürler. Farklı fiyatlı ürünleri ayrı ayrı göstererek sorunu çözebiliriz ama diğer kullanım şekillerinde bir problem yaratmayacağından da emin olmamız gerek. Biraz düşüneyim.

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #22 on: April 25, 2013, 05:33:09 am »
Tekrar Merhaba,

Happy hour fiyat listesine, yanlışlıkla happy hour'a dahil olmayan bir ürünün fiyatını girdim. Daha sonra fark ettiğiğim zaman silmeye çalıştım fakat başaramadım. "-" koymayı da denedim onu da kabul etmiyor. mecburen normal fiyatını yazmak zorunda kaldım, ama o zaman da yanında happy hour etiketi görünüyor. Bunu silmenin bir yolu var mı?

Bir diğer konu da Happy hour etiketi'nin müşteriye gönderdiğim adisyon fişinde görünmesini istiyorum ama bir türlü yazdıramadım. Ayrıca birayla birlikte verilen bir ürün için de, "Adisyona Ürün Ekle" Eylemiyle bir ürün oluşturdum. O eylemdeki etiketi de bir türlü yazdıramadım. Bu etiketleri nasıl yazdırabilirim?

İyi Çalışmalar

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #23 on: April 29, 2013, 07:04:36 am »
Toplu Fiyat Listesinde Happy Hour olmayan bir ürüne fiyat yazdıysanız bunu tekrar geriye almak için Happy Hour sütünuna 0 (sıfır) yazıp kaydederseniz sizin koyamadığınız - oraya gelecektir.

Happy Hour fiyatlarını satırlarda göstermek için Yazıcı Şablonlarında {PRICE TAG} değerinin kullanmalısınız.

Adisyona Ürün ekle etiketini yazdırmak içinde {PRODUCT TAG} değerini kullanmalısınız.

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #24 on: April 29, 2013, 08:13:08 am »
Resimdeki gibi yapmama rağmen yine de yazmıyor.