Author Topic: 2-3 Tane mutfak adisyonu bastırılması.  (Read 8374 times)

TheFanz

• Newbie
  • *
2-3 Tane mutfak adisyonu bastırılması.
« on: April 08, 2012, 10:49:38 am »
Merhabalar,

Bizim restorantımızdaki en büyük sorunlardan biriside elemanların Çin'li ustamızın ise Türk olması .. Aradaki iletişimsizlik başımızı çok ağrıtıyor..

Bu sebepten dolayı panelden garson sipariş girince hem kasa tarafından hem mutfak tarafından aynı anda mutfak adisyonu çıkmasını istiyoruz.. Böyle birşey mümkün olabilirmi acaba ? Olursa nasıl olur ? bir türlü beceremedim .. Mesela bir tanesinide masaya bırakmak için istesek, kasanın oradan 2 tane , mutfaktan 1 tane çıksa diyoruz ama beceremiyoruz ..

Yardımcı olursanız sevinirim..

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: 2-3 Tane mutfak adisyonu bastırılması.
« Reply #1 on: April 08, 2012, 11:16:06 am »
emre bey sanırım bu konuyu cozebılır dıye dusunuyorum .

bu arada bende bırsey sorayım mesela mutfak fısı cıktı ama mutfak yogunluktan fısı kaybettı tekrar yazdırma sansımız varmıdır varsa nasıl yaparız tesekkur ederım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

TheFanz

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: April 09, 2012, 12:41:03 am »
emre bey sanırım bu konuyu cozebılır dıye dusunuyorum .

bu arada bende bırsey sorayım mesela mutfak fısı cıktı ama mutfak yogunluktan fısı kaybettı tekrar yazdırma sansımız varmıdır varsa nasıl yaparız tesekkur ederım

Evet evet ayni sorun bendede var .. fis cok kaybediliyor :(

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: April 09, 2012, 01:19:08 am »
TheFanz kardes emre mehmet yada isa kardes gorup bugun ıkımızede cevap yazarlar endısellenme fark edılmemıstır yoksa tum soru ve sorunları en kısa surede cozuyorlar .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

TheFanz

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: April 09, 2012, 04:25:39 am »
Biliyorum abi sikinti yok merakla bekliyorum :)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #5 on: April 09, 2012, 04:39:17 am »
Mutfak çıktısını aynı anda birden fazla yazıcıdan çıkarmak için "yazdırma görevleri" ekranında sağ tıklayarak "siparişleri mutfağa yazdır" görevinin bir kopyasını oluşturun. İkinci kopya gibi isimlendirip "Yazdırma Yönlendirmeleri" kısmında "Yazıcı" olarak adisyon yazıcısını seçin.

Mutfak çıktısını tekrardan yazdırmak için yine bu görevin bir kopyasını oluşturmak, "Otomatik Yazdırma Tetikleme" ayarını "Manuel" yapmak ve "Düğme Başlığı" olarak "Mutfak Çıktısı" gibi bir isim vermek gerekiyor. Ancak burada sorunumuz hangi satırların mutfağa yeniden yazdırılması gerektiğini bilmiyor olmamız. Eğer "Yazdırma İçeriği" olaral "Son Eklenen Satırlar" dersek bu satırlar zaten yazdırıldığı için tekrar yazdırılmaz. Tümü  dersek bu sefer de önceden teslim edilmiş siparişlerle birlikte tüm siparişler tekrardan çıkar. Hangi siparişin mutfak çıktısının kaybolduğunu bilemeyeceğimiz için buna farklı bir çözüm düşünmemiz gerek.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #6 on: April 09, 2012, 07:36:12 am »
bence tamamının cıkmasında bır sakınca yok gıbı en azından benım ıcın nıtekım mutfak neyı yoladıgını ve bızde neyı servıs yaptıgımızı uzerınden ısaretler ve olece kalanına devam edılır . en azından sımdılık bole kulanılabılınır benım adıma

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #7 on: April 09, 2012, 07:38:46 am »
Yeni sürüme mutfak çıktıları tamamen yazdırıldığında "sipariş numarasına göre" gruplandırabilme özelliği ekledim. Bu tıpkı adisyondaki gibi siparişleri gruplu şekilde göstereceği için daha kullanışlı olacaktır.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #8 on: April 09, 2012, 09:01:48 am »
EMRE BEY mesela adısyonun tamamını kopyalayıp cıktı alma sansı yokmu yada orjınal programa sol tarafa buton ekleyerek adısyon kopyası al mutfak dıye eklenemezmı

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #9 on: April 09, 2012, 09:13:09 am »
bunları yaptım

Mutfak çıktısını tekrardan yazdırmak için yine bu görevin bir kopyasını oluşturmak, "Otomatik Yazdırma Tetikleme" ayarını "Manuel" yapmak ve "Düğme Başlığı" olarak "Mutfak Çıktısı" gibi bir isim vermek gerekiyor. ve yazdırma ıcerıgı olarakta tumu dedım . longout login yaptım.

ama herhangı bır buton cıkmadı . ekranda

birde menuyu hazıladım . ama sıparısı tamamladıktan sonra hangı urunlerın mutfak yazıcısına hangısının bar yazıcısına gıdecegıne nasıl karar verıyor program herhangı bır yerde ayar yapmam gerekıyormu acaba

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #10 on: April 09, 2012, 09:40:25 am »
Yeni bir yazdırma görevi tanımladıktan sonra bunun kullanılacağı terminalleri de seçmeniz gerekiyor

Bunun için Yönetim > Ayarlar > Terminaller > linkine tıklayın.
(Başka terminal tanımlamadığınızı varsayarak) Sunucu terminalinin üstüne tıklayın ve açılan yeni sayfada bulunan Yazdırma Görevleri alanında Görev Seç linkine tıklayarak yeni eklediğiniz yazdırma görevini seçerek sağ tarafa gönderin, bu şekilde tanımladığınız yazdırma görevini bu terminallerde kullanılabileceğiniz tanımlamış olun..

Şimdi Logout - Login yapın bu sefer eklediğiniz butonu göreceksiniz  :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #11 on: April 09, 2012, 10:50:13 am »
mehmet bey dedıklerınızı yaptıktan sonra buton geldı tesekkur ederım. bırde sununla ılggılıu bılgı verırsenız cok sevınırım

birde menuyu hazıladım . ama sıparısı tamamladıktan sonra hangı urunlerın mutfak yazıcısına hangısının bar yazıcısına gıdecegıne nasıl karar verıyor program herhangı bır yerde ayar yapmam gerekıyormu acaba
« Last Edit: April 09, 2012, 10:52:04 am by marikoglu »

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #12 on: April 09, 2012, 02:19:45 pm »
Menudeki ürünlerin ürün gruplarına, ürünlerin adlarına göre istediğiniz yazıcıya gönderebilirisiniz.
Bununla ilgili hazırlanmış bir döküman var. buyrun : http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/tips/yazici_yonlendirme_ve_yazici_sablonlari_nasil_calisir

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #13 on: April 09, 2012, 03:00:13 pm »
tesekkur ederım