Author Topic: Fast food departmani  (Read 5911 times)

muratkece

• Newbie
  • *
Fast food departmani
« on: February 21, 2012, 02:10:42 pm »
fast food departmanina adisyonu kapat ozelligi eklenebilirmi ? Birde 2,80 de islem goren veritabanini 2,86 da calistirmiyo veritabani versiyon numarasini kontrol edin diye bir uyari veriyor tesekkuler.....

bosonmez

• Jr. Member
  • **
Re: Fast food departmani
« Reply #1 on: February 23, 2012, 05:59:40 pm »
Bende de aynı hatayı vermişti. Veritabanına bağlı birden fazla bilgisayarın sambapos  versiyonları farklıydı. Bilgisayarların versiyonlarını yükseltip, hepsini  2.86 yaptığımda sorun çözülmüştü.

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #2 on: February 25, 2012, 07:21:13 pm »
Evet Haklısınız bütün terminaller aynı veritabanı versiyonuna yükseltmelisiniz.
Fastfood Departmnaında Adisyonu kapat özelliğini nasıl kullanmak istiyorsunuz biraz daha açıklarmısınız.

isaakkaya
0539 965 92 92
SambaPos Marmara Bölgesi Destek

muratkece

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: February 26, 2012, 09:28:41 am »
Yani söyle mesela fast food departmaninda bir adisyon yazarken herhandi bir masadan odeme almamiz lazim ama alamiyoruz ilk yazdigimiz adisyknun yazarken direk almamiz lazim biz fast food ve alakart ozelligini ayni departmanda kullaniyoruz o yuzden cok zor oluyo

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: February 27, 2012, 02:33:01 am »
Yönetim > Adisyon Etiketleri kısmından yeni bir adisyon etiketi ekleyin, Adı örneğin "Beklet" olsun. "Etiket Seçildikten sonra" "Belgeyi Kapat" seçin, Alt etiketler kısmına da bir adet "Beklet" adında etiket ekleyin. Kaydedin. Sonra bu etiketi FastFood departmanında "Adisyon Etiketleri" kısmına ekleyin. Programı yeniden başlatın.

muratkece

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: March 07, 2012, 12:39:24 am »
Evet denedim oluyo cok tesekkurler