Author Topic: Tetikleyici El Terminalinde Otomatik Etkinleşmiyor  (Read 6948 times)

einherjer

• Newbie
  • *
Tetikleyici El Terminalinde Otomatik Etkinleşmiyor
« on: March 17, 2012, 04:25:57 am »
Veri tabanı işlemini şu anda iş yerimde 2. pc kullanmadığım için sonraya bırakıp benim için daha faydalı özellikleri deniyim dedim..Bazı şeyleri denedikten sonra happy hour uygulaması yapmak istedim..Pc'de pop-up ve fiyat listesi değiştirme gayet başarılı çalışıyor ancak el terminalinde çıkış giriş yapmadan fiyat listesi güncellenmiyor. El terminalinde sambaposun ana programını kullanırsam fiyatlar güncelleniyor ancak terminal programında dediğim gibi çıkış giriş yapılması gerekiyor..Hatalı bir ayar yaptığımı düşünmüyorum..Bu genel bir hata mıdır? Samba pos sql compact edition'da çalışıyor şu anda..Samba Messenger gayet iyi bir şekilde çalışıyor..Terminal menüsü sadece 1-5 artası numeratör eklemek için orjinal menünün kopyası şeklinde..2 farklı kullanıcı var terminal ve ana pc için..Ancak terminal kullanıcısı samba ana programından giriş yapınca fiyatlar değişiyor..Bunlar dışında da programda pek bir değişiklik yapmadım..Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Re: Tetikleyici El Terminalinde Otomatik Etkinleşmiyor
« Reply #1 on: March 17, 2012, 06:10:02 am »
Doğru, el terminallerinde tetikleyici kontolu yok. Buradaki kullanım mantığı olarak; el terminalinden bir sipariş alındıktan sonra GÖNDER butonuna (sağ üstteki kırmızı X) sürekli basılır yeniden kullanıcı girişi yapar böylece tüm yenileme ve güncellemeleri de almış olur.

Çünkü el terminalleri zayıf wireless bağlantıları ile sürekli bir veri güncelleme işlemi sıkıntı doğuracaktır, bunun için belli zaman aralıklarıyla kullanıcın yeniden Login olması yeterlidir. Aksi taktirde haddinden fazla bir wireless trafiği olacak ve buda networku ve programın performansını kötü etkileyecektir.

Programdan tamamen çıkıp girmek değil, sadece yeniden Login olmak yeterli bu işlem için.

einherjer

• Newbie
  • *
Re: Tetikleyici El Terminalinde Otomatik Etkinleşmiyor
« Reply #2 on: March 17, 2012, 10:16:56 am »
tamam teşekkür ederim..Ben de iyici beceriksiz gibi hissetmeye başlamıştım kendimi:) rahatladım en azından biraz..çık girden kastım zaten log out log in di..