Author Topic: sambapos 3,xxx musteri tanımları ?  (Read 6048 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
sambapos 3,xxx musteri tanımları ?
« on: March 26, 2012, 11:42:27 am »
evet ermre bey acaba benmı fark edemedım yoksa musterı tanımlamaları olmayacakmı yanı . eger olmayacaksa odenmeyen adısyonlar nasıl kapatılacak sadece kk cek ve nakıt var umarım ben yanılıyorumdur belkıde henuz musterı tanımlamadım dıye oraya bır ek buton gelmemıstır gercı musterı tanımlama bolumude gormedım ama olsun ne yapalım . eger yok ıse eklemeyı dusunuyormusunuz yoksa bu versıyonde tamamen cıkarmayı mı dusunuyorsunuz eger ole bır planınız varsa bızler ıcın buyuk kayıp demektır . calısmalarda basarılar dılerım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
Re: sambapos 3,xxx musteri tanımları ?
« Reply #1 on: March 26, 2012, 05:30:53 pm »
Merhaba Marikoğlu
2.0 versiyonunda müşteri yönetimi var. Eğer Adisyon açtığnızda sol üstte "müşteri seç butonu göremediyseniz, "yönetim"den yada "kasadan" 1 müşteri tanımlamanız yeterli.  Hiç müşteri kaydınız olmadığı için "müşteri seç" butonu aktif değildir.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #2 on: March 26, 2012, 08:44:02 pm »
marikoglu.. Müşteri tanımları elbette olacak :)

V2 sürümünde restoranlar için özelleştirilmiş basit maliyet takip sistemi geliştirmiştik. V3 sürümünde de restoranlar için özelleştirilmiş basit muhasebe sistemi geliştiriyoruz. Sistemi basitleştirdiğimiz için belki muhasebecilerin alıştığı tarzda detaylı bir yapı olmayacak ancak müşteri, personel, banka, pos hesapları, avans hesapları, döviz hesapları ve bunun gibi ihtiyaç duyabileceğiniz her tür hesabı ayrı ayrı tutabileceksiniz. Nakit, Kredi Kartı gibi ödeme butonları da tanımladığınız hesaplara göre otomatik gelecekler. İncelediğiniz sürümde o kısmı henüz Türkçeleştirmediğim için gözünüzden kaçmış olabilir.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: March 27, 2012, 05:03:47 am »
TESEKKUR EDERIM . BU ARADA BEN YAZILIMLA ILGILI PEK IYI SAYILMAM AMA TURKCELESTIRME KONUSUNDA YARDIMA IHTIYAC DUYULURSA BEN VE YANIMDAKI BIRSURU ARKADASIM SIZLER ICIN YAZILARI TURKCEYE CEVIRE BILIRIZ TABI BOLE BIR YARDIM LAZIMSA . TEKRAR TESEKKUR EDIYORUM IYI CALISMALAR DILERIM . BU ARADA OLURSA TURKCEYE CEVIRELEK DOKUMAN KONU ILE ILGILI . marikoglu@hotmail.com ıletmenız halınde elımden geldıgı kadar hızlı bır sekılde tarafınıza ıletecegımden supenız olmasın .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: March 27, 2012, 10:22:49 am »
Çok teşekkür ederim :) E-posta adresinizi listeme ekledim. İhtiyaç olduğu takdirde haberdar edeceğim.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: March 28, 2012, 04:58:35 pm »
umarım bır ıse yararım bu projede tesekkur ederım

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #6 on: March 29, 2012, 05:21:56 am »
eren bey muhasebe ıle ılgılı de calısmalar var demıstınız axa soft muhasebe programını ıncelemenızı onerırım cok basıt ama kulanılıslı ve cok basıt ama kulanıslı sanırım sızlere bırazda olsa ornekleme yapabılır belkı .

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #7 on: March 29, 2012, 03:06:19 pm »
Bu tür programlar resmi muhasebe tutmakla ilgili detaylı programlar. Bizim amacımız muhasebe temelli basit bir hesap sistemi kurmak. Detayları atıp işin özünü kullanacağız yani :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #8 on: March 29, 2012, 05:45:29 pm »
sanırım haklısınız ama aklınızın bır kosesınde olsun cok basıt ve ıslevsel bırseydı . neyse ısınıze burnumu sokmus olmayayım .