Author Topic: posbank a9 yazıcı uygunmudur ?  (Read 9551 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
posbank a9 yazıcı uygunmudur ?
« on: April 06, 2012, 09:55:29 am »
http://www.posbank.com/point-of-sale-hardware/pos-equipment/a9-thermal-printer.html bu yazıcı bızım programa uygunmudur acaba fıkrınız varmıdır yada uyumluluk standartları nedır prınter secımı yapılırken neye dıkkat etmlıyız daha once varsa bole bır konu ozur dılerım sımdıden .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
Re: posbank a9 yazıcı uygunmudur ?
« Reply #1 on: April 06, 2012, 10:15:40 am »
büyük ihtimal uyumludur ancak sambamarket ürünleri varken uzaklarda aramaya gerek yok diye düşünüyorum. Ben bütçem uygun olmadığı için ikinci el bir yazıcı aldım ve birçok sorunla karşılaştım.
Mesela yazıcı kağıdı iki kere kesiyordu. 1.5 cm lik bir kağıt boşa gidiyordu hemde insana ikinci bir iş çıkarıyordu. Vede tr karakter sorunu vardı yetkili servisi aradım onlar üretici firmayla bağlantıya geçmişler 3 4 ay süreyle ilgilenemiceklerini söylemişler. İki kere kesme olayını baya bir kurcalayarak çözdüm tr karakter sorunlarınıda tr karakterlerden vazgeçerek çözmüştüm=) ı yerine i, ş yerine s gibi. Ancak işlerimi yapmışken tam yapmayı severim yazıcıyı iade ettim ama paramı alamıyacağımı söylediler bende mecburen sambamarkette satılan üründen getirmelerini söyledim ordan almak zorunda kaldım. Keza caller id cihazındada buna benzer birsebeple başka yerden almak zorunda kaldım. sambapos a biraz olsun katkım olması için samba martketten almak isterdim.
Bence siz böyle maceralar yaşamamak için sambamarket ürünlerini tercih edin.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #2 on: April 06, 2012, 01:04:43 pm »
ardakose kardes bır arkadasımda var al kulan dedı olece duruyor 2 tane dıye o nedenle sordum yoksa sambamarketten alacaktım . en azından bır sorun olunca cok daha kolay ve sın bır cevap alabılırım dıye o nedenle sordum
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #3 on: April 06, 2012, 01:08:43 pm »
Anladım. Tr karakter desteği varsa olur büyük ihtimal. Tabi büyüklerimiz daha iyi bilir=)
Ben yazıcı almadan önce sanal yazıcı olarak cutepdf kurmuştum deneme amaçlı. O program sanal bir yazıcı oluşturuyor onu bile gördü sambapos onlada çıktı alabildim. Yazıcı olarak pc de gözüken her yazıcıyı tanır diye düşünüyorum sambapos.
« Last Edit: April 06, 2012, 01:11:09 pm by ardakose »

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #4 on: April 06, 2012, 04:05:00 pm »
Oncelikle. Sorunuza hızlıca bi cevap vereyim
Evet SambaPos da A9. yazıcıyı kullanabilirsiniz.

Bu yazıcı secimi konusunda dikkat edilmesi gereken 2 onemli nokta var
1- Kullanacagınız yazıcı Epson uyumlu olmalıdır. (bu sayede SambaPos un yazıcı ozelliklerinden olan, kalın yazma, buyuk yazma hizalama gibi ozellikleri kullanabilirsiniz)

2- Kullanacagınız yazıcıdan Turkce karakterleri yazmasını saglamak için Dos Turkçe karakter setine uyumlu olmalıdır

Bizim sambamarket.com sitesi uzerinden satışını yaptığımız ürünler sizin sorunsuz bicimde  bu cihazları kullanabilmeniz icin cok yogun ve farklı testlerden sonra sectigimiz cihazlardır.

Donanım ozellikleri ile birlikte, fiyat performans cizgisininde dengeli olmasına cok dikkat ediyoruz.
« Last Edit: April 07, 2012, 02:15:27 pm by Mehmet AKYILDIZ »

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: April 07, 2012, 02:14:50 am »
mehmet bey cok tesekkur ederım faydalı bılgıler ıcın

Drej

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: April 08, 2012, 07:22:39 am »
Arkadaşlar ben kullandığım yazıcılarımı  sambamarket üzerinden aldım

Aldığım donanımlardan çok memnunum. 7 - 8 ay oldu, hiç bir sıkıntı çıkarmadılar.

Sayelerinde çok güzel bir yazılım kullanıyoruz hem de ücretsiz bari bu şekilde faydamız dokunsun istedim.