Author Topic: Sağ Altta Bağlanılamadı Yazısı  (Read 8245 times)

FeLLoW

• Newbie
  • *
Sağ Altta Bağlanılamadı Yazısı
« on: April 13, 2012, 03:30:28 pm »
Programın başlangıcında sağ altta kontrol... yazısından sonra bağlanmadı yazıyor.

İşletim sistemi windows 7 . Mesaj server i çalıştırıyorum programı kapatıp açıyorum yine aynı. Pc ye reset attım yine aynı.

Mesaj server i yönetici olarak çalıştır diyorum yine aynı sorun. Samba posu kaldırdım tekrar kurdum yine aynı sorun.

Hal böyleyken terminallere sipariş direk düşmüyor yada terminalden alınan kasaya direk düşmüyor.

Mesaj server ekranında yazan 8080 programın içinde yerel ayarlardada mesaj sunucu adına Terminal yazıyorum port ta 8080 olarak ayarlı başlangıçta istemciyi başlat ta seçili halde. Ama hala bağlanamadı yazıyor.

Bunu nasıl halledebilirim ?

FeLLoW

• Newbie
  • *
Re: Sağ Altta Bağlanılamadı Yazısı
« Reply #1 on: April 13, 2012, 03:36:43 pm »
Birde eklemeyi unuttum . Modem sayfasındada 8080 portu açık yada 3389 portunuda açtım onuda denedim yine aynı sorun...

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: April 13, 2012, 04:08:12 pm »
kardes  8080 portunu ayarladıgını varsayıyorum ama onuda sorayım portu acarken ıpıne yonlendırdın dımı ana bılgısayarının .
sonra programı ac yonetım yerel ayarlar
mesaj sunucusunun adı : ana bılgısayarın ip sını yazıyorsun kardes ( dıger bılgısayarlardada ana bılgısayarın ıp sını yazıyorsun )
mesaj sunucusu portu : 8080
hemen altındakı kutucugu ısaretleyerek istemciyi şimdi baslat diyorsun ve kaydet dıyorsun .

takılırsan ozel mesaj yaz ordan sana yardımcı olayım kardes . elımden geldıgınce bende cok ugrastım bu konuda elımden bırsey gelırse sevınırım kolay gelsın sımdılık
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Azad

• Jr. Member
  • **
Sağ Altta Bağlanılamadı Yazısı
« Reply #3 on: April 13, 2012, 04:17:03 pm »
Mesaj Sunucusu adına terminal yazmıcaksın win 7 kullandığını belirtmişsin bilgisayarıma sağ tıkla özelliklerden açılan pencerenin sol tarafında bulunan gelişmiş sistem ayarlarını tıkla açılan pencerede Bilgisayar adı olan bölümde bulunan tam bilgisayar adı var oradaki ismi yazman gerekli
« Last Edit: April 13, 2012, 04:21:24 pm by Azad »

FeLLoW

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: April 13, 2012, 04:29:40 pm »
Teşekkürler azad hallettim ..

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: April 13, 2012, 04:30:05 pm »
rica ederim bu arada döküman sitesinide incelemeni tavsiye ederim takıldığın her noktada yardımcı olmaya çalışırım http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/guide/samba
« Last Edit: April 13, 2012, 04:31:52 pm by Azad »

FeLLoW

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: April 13, 2012, 04:31:04 pm »
marikoglu teşekkürler azadın dediğini yaptım şuan sıkıntı yok. ip olarak ta şimdi denedim öylede oluyor çok saolun...

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #7 on: April 13, 2012, 05:03:46 pm »
rıca ederım kardes elımden bırsey gelırse ne ala kolay gelsın
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !