Author Topic: el terminal menusunde alt katagorıler goruntulenmıyor ?  (Read 7568 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
el terminal menusunde alt katagorıler goruntulenmıyor ?
« on: May 12, 2012, 05:10:55 am »
kıos ıcın duzenledıgım menunun kopyasını olusturarak termınal adı verdım departmandanda bunu aktıf ettım sonra katagorı ozellıklerınden numaratoru small yaptım hersey normal ama mesela ana yemekler ana katagorının 5 adet alt katagorısı var ve uzerıne tıklayınca bunları gostermıyor . bır baska sorunum ıse kahvaltılar bolumunun ıcınde turk kahvaltısı var tıklıyorum sonra kahvaltının uzerıne tıkladıgımda ozelık grubunun acılması gerekıyor ama malesef acılmıyor . acaba yanlısı nerde yapıyorum yada eksık yaptıgım bır ayar mı var . yada termınal menusunu en bastan mı yapmalıyım yoksa simdiden tesekkur ederım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
Re: el terminal menusunde alt katagorıler goruntulenmıyor ?
« Reply #1 on: May 16, 2012, 01:21:01 pm »
bununla ılgılı bır bılgısı olan varmı acaba
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

MUSTAFADERİN

• Newbie
  • *
    • SAFA BİLİŞİM
« Reply #2 on: May 19, 2012, 05:10:00 am »
ANA BİLGİSAYARINDAKİ SAMBADATA İÇERİSİNDEKİ TXT DOSYASINI AL KIOS UZUERİNDEKİ SAMBA DATA DOSYASI İÇERİSİNE YAPIŞTIR AYNI SORUN BENDEDE OLMUSTU AYNI ŞEKİLDE YAPTIM DÜZELDİ.
Sambapos restorant programı destek merkezi

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: May 19, 2012, 07:03:58 am »
eltermınalı ıle baglanıyorum ama bu dosyayı nasıl eltermınalıne aktarabılırımkı zıra uzak masa ustu baglantısı yapıyor el termınalı ve server uzerındekı kulanıcı adı ıle ana makıne uzerınden calısıyor . sanırım mustafa kardes yanlıs anladın sen benı

benım sorunum kıos ıcın hazırladıgım menuyu kopyaladım eltermınalı menusu yaptım ondada alt menuler var bu aklt menulerı el termınalı ıle baglandıgımda goremıyorum .

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #4 on: May 20, 2012, 07:43:17 am »
Alt kategori özelliği maaalesef El terminallerinde kullanılan bir özellik değildir. Kiosk lar için düzenlediğiniz Menü görünümünü değiştirerek (Alt kategorileri kaldırarak) buton boyutlarıyla ve Kategori sayılarını artırarak çözebilirsiniz.

kahvaltının özellik grubu açılmıyor demişsiniz, bu konu ile bağlantılı gibi anladığım zaman (yani el terminalinde açılmadığını varsıyorum) özellik grubunun tanımın yapıldığı sayfa içerisinde El terminali sutun sayısı ve buton yukleklikleri değerlerini kontrol edin ve 0 olmadığından emin olun.

Tabi bunları söylerken, özellik grubunun ilgili ürüne eklendiğini varsayıyorum.  :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: May 20, 2012, 07:44:41 am »
menuyu yenı bastan yazdım duzeldı ( yanı duzenledım ) gerı bıldırım yapmadıgım ıcın ozur dılerım