Author Topic: Sambapos Kurdurma Talepleri  (Read 7756 times)

ardakose

• Full Member
Sambapos Kurdurma Talepleri
« on: May 11, 2012, 11:10:27 am »
İşyerimde uzun süredir sambapos kullanıyorum. 2.6 sürümünden bu yana=) Gelen toptancılarım samimi müşterilerim ve esnaf arkadaslarım iş yerimde kurulu sistemi görüyorlar ve beğeniyorlar. Şimdiye kadar olumsuz bir yorumla karşılaşmadım. Müşterilerimde çok memnun. Özellikle paket servis müşterilerim.

Şimdi şöyle bir sorun var. Bazı esnaf arkadaşlarda görüp sambapos sahibi olmak istiyorlar. Anlatıyorum sambaposu ücretsiz diyorum çok seviniyorlar. İşte donanım kullanmak isterlerse doğal olarak paralı diyorum yazcızı caller id fiyatları söylüyorum tamam diyorlar yada gerek olmadığını söylüyorlar sade program olsa yeter diyorlar. Peki buraya kadar herşey normal.

Hemen kurmamı istiyorlar. İste orda durun diyorum. Benim zamanım yok programın sitesi şu videoları burda izleyin yapın. Yok derseniz ücretli olarak kuruyorlar diyorum.
Yav biz ne anlarız bilgisayardan onlar 100 e kuruosa sen 50 ye kur hem sen kazan hem biz diyorlar. Bunda kul hakkı var diyorum başkasının yaptıgı şeyden ben nası para kazanırım diyorum yok anlamıyorlar bana tavır yapıyolar sonra. Ne yapcağımı bilemedim. Size danışmak istedim.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: Sambapos Kurdurma Talepleri
« Reply #1 on: May 11, 2012, 11:58:08 am »
sanırım burda turklere ozgu bır durum soz koonusu zarten 600 tl gıbıbbırseydı sanırım kurulum ucretı sende aynı paraya yaparımm coj ugrastırıyorde sonradacmehmet beye havalet olayın hepsını. bu arada bır ıs hızlı yapılıyorsa para etmez ama adam ugrasırsa yazık cok ugrastı olur zıra adam goklerre cıkartılır ama gel gelelımprofesyonnellık bır kenara kaybedılen zaman bır yana ve hızlı ve kesın sonuc ıcın profesyonel destek bır yana . bızler emegın hakkını tesekurle odeyen ınsanlarız . avrupadakı en pahalı meslek grupları su tesusatcısı elektrıkcı ınsaatcılar . berberler yazılımcılar . ama bızde en az deger ve para ( bırkısmısı) alan sektordur.neyse uzatmıyayım benden bukadar
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #2 on: May 12, 2012, 05:06:22 pm »
Arda selamlar. İsteyen SambaPOS'u istediği kişiye kurup verdiği hizmetler karşılığında istediği ücreti alabilir, bunda bizim açımızdan hiç bir problem yok. Dikkat edilmesi gereken nokta alacağınız ücretin sizin bu konuya ayıracağınız zamanı karşılayabilmesi. Hele ki işin içinde donanım kârları yoksa bizim ilan ettiğimiz ücretlerin altına kesinlikle düşmemenizi tavsiye ederim. Ancak tabiiki eşimizi dostumuzu kırmamak için yapılabilecekleri bunun dışında tutuyorum :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: May 13, 2012, 04:13:23 am »
ben aslına sunu demek ıstedım umarım yukarda yazdıklarım yanlıs anlasılmamıstır . sımdı bır emre beyın gelıp bır yerde kurulum yapması ( rakamlar afakıdır ) max 10 saat alıyorken arda arkadasımızın yapması belkı ( belkı ) 3 gununu alacak ve bır takım eksıklerde olabılecek . NEDEN ; şimdi bu programı kuranlar yazanlar bu arkadaslar e nıhayetınde program uzerınde kulanımında yada olabılecek olmayacak olumlu olumsuz tum yonlerı ıle herseyını bılenler bu arkadaslar . o nedenle onların yapması hem zamandan tasaruf hemde uzun vadede dusunursenız paradanda tasaruf . ( tabı yıne onemlı dıp not dıye yazıyım bu tamamen benım kısısel fıkrım.)
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #4 on: May 13, 2012, 05:39:03 pm »
aynen. benim kurmaktan ziyade çekincem sürekli destek talebi gelcek. benim buna ne zamanım var nede sabrım=) ayrıca ben sadece kendi ihtiyaçlarıma göre sambaposun özelliklerini kullanmayı biliyorum. çeşitli özellikler isticekler yapmak için yine size başvurcam belki haftalar sürcek. yada yok öle bişi dicem kestirip atıcam ki böyle bişeyin olmasını istemem sambaposun elimden geldiğince yayılmasını istiyorum. nese bakalım hayırlısı=)

Metin90

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: May 14, 2012, 01:10:20 am »
Bazı yazılım firmaları şöyle yapıyor:

Yıllık Telefonla Destek ve Güncelleme Paketi (KDV Dahil) 99 TL
Program ücretsiz dahi olsa böyle bir hizmet verilebilir. Belki de 199 TL olması gerekir.
Yerinde kurulum, destek istenirse ayrı  tarife olur.
5 yıllık paket istenirse, peşin 1000 TL ,  Anlaşmaya bağlı yani.

Farklı seçenekler sunarak bu hizmeti severek sunacak personel ya da ekip gerek.
« Last Edit: May 14, 2012, 01:13:19 am by Metin90 »

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #6 on: May 19, 2012, 06:14:18 am »
Ne kadar kötü bir forum kullanıcısı olduğum ortaya çıktı. Biraz önce bu konuyla ilgili yeni bir mesaj yazdım. içeriği bu başlığı gördüğümde güme gitti eyvah...:/

ÖZGÜR İLETİŞİM olarak biz İstanbulda SambaPOS Uzak Destek ve Yerinde Kurulum olmak üzere Eğitim ve Destek hizmeti veriyoruz.

Uzak Destek 1 Pos, 2 Yazıcı, Kurulum Eğitim ve 1 Yıl Uzak Bağlantı/ Telefon desteği 300 $
Yerinde Kurulum 1 Pos, 2 Yazıcı, Kurulum Eğitim ve 1 Yıl Uzak Bağlantı/ Telefon desteği 600 $
Yerinde Kurulum 1 Server, 5 PosTerminal yada El Terminal , 5 Yazıcı, Kurulum Eğitim ve 1 Yıl Uzak Bağlantı/ Telefon desteği 900 $
Donanım Teminini SambaMarket.com dan yapıyoruz.

Ayrıca İstanbul Dışı Kurulumlarda Yol ve Konaklama ücreti ekliyoruz.
« Last Edit: May 19, 2012, 06:36:33 am by isaakkaya »

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #7 on: May 20, 2012, 07:58:15 am »
marikoğlu' na katılıyorum, ülkemizde hizmet'den servisten para kazanmak zor, herkes tesisatçı herkes elektrikçi herkes bilgisayarcı hatta yazılımcı, değilse bile ya amcasının oğlu yada komşusu bilgisayarcı hem de Pantagon'un bilgisayarlarını yol geçen hanına çevirmiş hacker düzeyinde bilgisayarcı; olduğu için verdiğimiz servisin hizmetin kıymeti olmuyor.

Kişiler bizim bilgimizi, Know-How verdiğimizin farkında olmayan kişiler, farkında olsalar bile işlerine gelmiyor.

Öldük bittik hemen yetişin diye servis çağırıyorlar gidiyorsunuz, hemen çözüp tekrar hayata geçiriyorsunuz, emeğinizi istediğinizde ooooo naptın ki? altı üstü iki tuşa bastın oluyor karşılığı.

Ama evde kombi bozulduğunda veya Uydu cihazında yeni kanallar yükletmek istediklerinde nedense gık'ları çıkmıyor.

Neyse özetle; Emre'nin de söylediği gibi SambaPOS'u istediğiniz her kişiye firmaya yükleyerek kullandırtabilirsiniz. Burada sizden isteğimiz  emeğinizin hakkını mutlaka almanızdır.

Bizim ilan ettiğimiz fiyatlar optimum düzeyde belirlenmiş fiyatlardır. bulunduğunuz bölgenin durumuna göre burada farklı politikalar izleyebilirsiniz (örn:İsa) ama bu fiyatların altına servis vermenizi istemiyoruz, çünkü para kazanın istiyoruz.

Biz sizin bu hizmetinizin karşılığında para kazanmanızı bundan mutlu olmanızı istiyoruz.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #8 on: May 20, 2012, 08:47:26 am »
"Öldük bittik hemen yetişin diye servis çağırıyorlar gidiyorsunuz, hemen çözüp tekrar hayata geçiriyorsunuz, emeğinizi istediğinizde ooooo naptın ki? altı üstü iki tuşa bastın oluyor karşılığı. "

Bununla ılgılı bır anekdot yazmak ıstıyorum musadenızle ;
 Dönemin düklerınden ( yazdıklarım hayal urunu degıldır ) bu arada tarıh 14. yuzlyılın sonu 15. yuzyılın bası unlu resamlardan leoo ( leonardo davıncı ) 'ya gitmis ve demişki benım sole ıhtısamlı gorkemlı bır portremı yaparmısın tabıkı demıs ve tam olarak dukun ne ıstedıgını anladıktan sonra oturtup pozısyon almasına yardımcı olmus yaklsık 1 saat sonra yanına cagırarak resmı gostermıs duk cok begenmıs ve demıskı yarım malıkaneme yolayın ucretınızıde orda odesınler ertesı  gunun aksamında duk bır hısımle ressamın yanına gelmıs ve demıskı " bey efendı bey efendı 1 saatte bır kagıt parsasını ıkı kalem salladınız ve benden bır servet ıstıyorsunuz nasıl olabılır bu demıs " ressamda hemen cevap vermıs ben onu 1 saatte yapabılmek ıcın tam tamına 40 YILIMI harcadım sız benım kırkyıllık bırkımıme para oduyorsunuz demıs.

kıssadan hısse ;)

liyacafe

• Newbie
  • *
« Reply #9 on: May 28, 2012, 03:07:49 am »
"Öldük bittik hemen yetişin diye servis çağırıyorlar gidiyorsunuz, hemen çözüp tekrar hayata geçiriyorsunuz, emeğinizi istediğinizde ooooo naptın ki? altı üstü iki tuşa bastın oluyor karşılığı. "

bende bi hikaye anlatayım bu hikayeyi 2001 yılında bilgisayar donanım okurken sıtas gördugum ustamdam dinlemiştim...

BİR FABRİKA MAKİNA ARİZA VERİYOR,,USTALAR UGRASIYOR UGRASIYOR YAPAMIYORLA URETİM AKSIYOR EN SON OLMAYACAGINI ANLIYORLAR BİR MAKİNA MUHENDİSİ CAGİRIGIRLAR.MUHENDİS BAKIYOR MAKİNAYA SAGINA SOLUNA EN SON GEVSEMIŞ BİR VİDAYI SİKIYOR VE MAKİNAYI CALISTIRIYORLAR MAKİNA TAMAM SORUNSUZ..ADAM ATIYORUM 100 TL DİYOR PATRON YAW BİR VİDA SIKTIN 100 TL Mİ İSTIYORSUN MUHENDİSTE BEN 100 TL Yİ VIDAYI SIKTIGIM İÇİN DEYİL,90 TL Yİ HANGİ VİDAYİ SIKACAGIMI BULMAK İÇİN 10 TL YİDE VİDAYİ SIKTIGIM İÇİN ALIYORUM DEMİŞ.........

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #10 on: May 28, 2012, 05:17:24 am »
evet bunun turevlerı cok bırcok hıkaye anlatılabılır . ;)