Author Topic: günsonu alımfişleri ve müşterilerin silinmesi  (Read 5986 times)

ardakose

• Full Member
günsonu alımfişleri ve müşterilerin silinmesi
« on: August 11, 2012, 07:41:05 am »
yeni şubemde tabiki sambapos kullanacağım=) bütün ürünleri reçeteleri ve menüleri teker teker girmek yerine varaolan veritabanımı diğer şubemde kullanmak istiyorum ancak kayıtlı müşterileri gün işlemlerini alım şiflerini kısacası bu şubenin bilgilerini toplu olarak silmem gerekiyor. sql management sutidiodan bişiler yapmam gerekli biliyorum ama araştırdım bulamadım ne yapmam gerekli acaba?

ardakose

• Full Member
Re: günsonu alımfişleri ve müşterilerin silinmesi
« Reply #1 on: August 11, 2012, 09:17:42 am »
teşekkürler. henüz sql serverı yükleyemedim deneyince bilgilendiririm. iyi günler.

ardakose

• Full Member
« Reply #2 on: August 13, 2012, 01:48:56 pm »
verilen yanıt silinmiş sebebini bilmiyorum ama bende kendi kendime deneme yanılma yöntemiyle yaptım. alım fişlerini vede gün sonu belgelerini veritabanından silemedim. ama veritabanından müşterileri vede günsonu hareketilerini silince elle silmeye izin verdi teker teker elimle sildim.

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #3 on: August 14, 2012, 08:06:44 am »
sorduğunuz soruyu yanlış anladığım için yanlış cevap vermiştim. Bu yüzden yazdığım cevabı sildim ama o zamana kadar görmüşsünüz. :)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #4 on: August 14, 2012, 01:22:13 pm »
Hehe ben de cevabı görmediğim için Arda cevabı buldu sanarak cevap vermemiştim. Bazen ben de yapıyorum ama demek ki cevaplarımızı silmemek, değiştirmemek gerek. Bazen kafa karıştırıcı oluyor hakikaten.

ardakose

• Full Member
« Reply #5 on: August 14, 2012, 03:24:07 pm »
sorduğunuz soruyu yanlış anladığım için yanlış cevap vermiştim. Bu yüzden yazdığım cevabı sildim ama o zamana kadar görmüşsünüz. :)

verdiğiniz cevap ilham oldu deneme yanılma yoluyla hallettim=). ama adisyon numaraları sıfırlanmadı 3binlerden devam ediyor. onun haricindekileri yaptım sanırım.
ama ürünler ve menüler  dışındaki verileri silebilirsek, yani yeni bir şube açtığımızda sambaposu sıfırdan yapılandırmak yerine diğer şubemizdeki bilgileri silerek kullanmak için nası bi yol izlememiz gerekli bu bir dökümanla anlatılırsa faydalı olur diye düşünüyorum. ikinci şubesini açıp sambaposu kullanacak çok kişi olacağını düşünüyorum.