Author Topic: SQL 2012 Yedek Dosyası Nerede...  (Read 6505 times)

mard22

• Newbie
  • *
SQL 2012 Yedek Dosyası Nerede...
« on: January 03, 2013, 03:28:08 am »
   Değerli Arkadaşlarım Böyle Mükemmel Bir Programı Bizlere Sunduğunuz İçin Şükranlarımı Sunarım....
Benim Derdim İşletmeme SQL EXPRES 2012 Üzerinden İki Adet Bilgisayar Kurdum... (Kurulumda Yardımı Geçen Sambapos Ekibinede Ayrıca Teşekkür Ederim)...
  Bildiğimiz Gibi Eskiden Sambapos Dataları Belgelerim Klasörü İçinde SambaData2.sdf Olarak Görünüyordu... Haliyle Program Kurulumu Ürün Ekleme Yazıcı Ayarı V.S. Bir Yanlışlık Yaptığımızda Belgelerim Klasörü İçindeki SambaData2.sdf Dosyasını Yedek Alıyorduk Hata Yaptığımızda Belgelerim/SambaPOS2 Klasörüne Yedek Aldığımız Dosyayı Geri Attığımızda Kaldığımız Yerden Devam Ediyordum... SQL Expres 2012 de bu işlemi nasıl yapabilirim... Şimdiden Teşekkür Ederim...

mard22

• Newbie
  • *
Re: SQL 2012 Yedek Dosyası Nerede...
« Reply #1 on: January 03, 2013, 03:40:36 am »
Ardaşlar Olayı Çözdüm...
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL11.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA\SambaData2.sdf   Klasörü İçerisinde Bulunuyor... Teşekkür Ederim....

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #2 on: January 03, 2013, 03:45:46 am »
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL11.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA\SambaData2.mdf

ayrıca yedekleme için aşağıdaki dökümanı inceleyin
http://www.sambapos.org/content/sql-yedekleme-islemleri-nasil-yapilir
« Last Edit: January 03, 2013, 03:49:21 am by isaakkaya »

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: January 03, 2013, 04:16:28 am »
Bahsettiğiniz data dosyasını öyle sdf dosyası gibi kopyalamanız esnasında yanlışlıklar ortaya çıkar.
sql express edition da data dosyasının LOG ları, attach halleri sıkıntı olacaktır.

Bu nedenle istediğiniz olayı gerçekleştirmek için SQL Management Studio ile .bak dosyası şeklinde yedek alarak, gerektiğinde bu yedeği Restore ederek yedeklerinizi geri dönebilirsiniz, ama direk data dosyasını yedeklemek işinizi görmez.

mard22

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: January 03, 2013, 04:50:29 pm »
Yardımlarınız ve İlginiz İçin Teşekkür Ederim...