Author Topic: Katagori içerisinde ürünleri kişi sayısına göre yazdırma  (Read 6106 times)

ertancemrek

• Newbie
  • *
Katagori içerisinde ürünleri kişi sayısına göre yazdırma
« on: December 08, 2012, 03:19:30 am »
Merhaba Arkadaşlar,

İşletmemiz Fast & Food mantığı ile çalışmaktadır ve bir kategori içerisinde ürünleri pos ekranından giriş yaptığımda adet sayısınca yazıcıdan çıktı vermesini sağlamak istiyorum.

Örneğin : 15 kişi geldi yada daha fazla gruplarda gelebiliyor bunlara sucuk ekmek satış işlemini gerçekleştirdik ve yazıcımdan 15 adet ayrı ayrı fiş çıkmasını sağlamak istiyorum. Sadece belli ürün yada kategori için. Her seferinde tek tek girmez zaman ve müşteri kaybına yol açmaktadır bundaki amacım budur.

Bunun için Eylemler-Tetikleyiciler-Kurallar bölümleri ile uğraştım ama pek bir sonuç elde edemedim.

Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

ardakose

• Full Member
Re: Katagori içerisinde ürünleri kişi sayısına göre yazdırma
« Reply #1 on: December 08, 2012, 06:18:59 am »
Sizin bahsettiğiniz gibi bir yöntem varmı bilmiyorum ama sizin işinizi asıl zorlaştıran her seferinde belgenin kapatılıp kilitlenmesi sanırım. Yeni bir yazdırma görevi tanımlayıp belgeyi kapat ve adisyonu kilitle seçeneklerini tiklemezseniz arka arkaya 15 kere yazdırma tuşuna basarak seri bir çekilde yazdırabilirsiniz. Yada mevcut yazdırma görevindeki işaretleri kaldırarak bunu yapabilirsiniz ancak şöyle bir sorun var gelen 15 kişiye 15 sucuk ekmek yazıp 15 kere çıkarmıcaksınız sanırm 1 sucuk ekmek yazıp 15 kere çıkartıcaksınız dolayısıyla aynı belge 15 kere yazılıp 15 kere satılıp 1 kere girilmiş olcak 14 adedi girilmemiş olcak. Daha sonra 14 adedi yeniden satış yapmanız gerekecek. Selametle.

ertancemrek

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: December 08, 2012, 06:46:21 am »
Zaten şu anda uyguladığımız sistem odur. 1 adet girip sonra 15 defa yazdırma işlemi yapıyoruz lakin kişi sayısı 15'in üzerine çıktığı zaman zorlanıyoruz misal 40-60-100 gibi rakamlar, bizim buraya şehir dışındanda guruplar gelmektedir ve rakamlar artabiliyor. Onun içinde ayrı bir tasarım o kategori için yapılar bilir adet yazmayacak şekilde ama toplam fiyat pek sorun teşkil etmez.

ertancemrek

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: December 20, 2012, 04:02:11 am »
Arkadaşlar çözüm üretebilecek olan yokmu ?  ::)

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #4 on: January 02, 2013, 04:20:02 pm »
Çözüm SambaPOS V3,
az kaldı biraz daha sabır...

ertancemrek

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: January 04, 2013, 09:28:41 am »
Bekliyoruz güzel haberlerinizi Mehmet Bey sabırsızlıkla  :)