Author Topic: gün sonu raporu hata....!  (Read 6042 times)

altan38

• Newbie
  • *
gün sonu raporu hata....!
« on: September 17, 2012, 11:03:17 am »
yaklaşık 1 haftadır sambapos kullanıyorum. Herşey çok güzel ve hızlı. Fakat gün sonu raporu alamıyorum. Dolayısıyla raporlarım sağlıklı olmuyor. Gün sonu almak istediğimde ekran sanki kilitleniyor. belki 20 dk belki yarım saat bekliyorum acaba düzelir mi diye daha sonra ekrana tıkladığımda program hata veriyor. Kapatmak zorunda kalıyorum. Tekrar açtığımda sanki gün sonu yapılmış gibi gün başı yapmamı istiyor. Fakat raporların hiç birini alamıyorum. Bu yüzden raporlar sağlıksız oluyor. Bunun sebebi ne olabilir. yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Re: gün sonu raporu hata....!
« Reply #1 on: September 17, 2012, 11:14:15 am »
Gun sonu raporununda bu sekilde bi bekleme cok anlamsiz. Normalde boyle bkrsey kesinlikle olmaz. sizde olmasinin sebepleri, yanlis recete tanimi yapmissinizdir, gun sonundan sonra o receteleri islemeye calistigindan yapamiyor ve sizi bekletiyordur. bir diger sebebi ise Gun sonu raporu alindiginda seklinde tanimladiginiz Kural varsa ve bu kural calismayacak sekikde konfigure edildiyse bundan kaynaklanabilir.

Diger taraftan bunlarin tumunu SQL veritabani kullandiginizi varsayarak soyluyorum. eger txt veritabani kullaniyorsaniz bu hatalarin hepsi olabilir. acil SQL veritabanin donmeniz gerekir.

kullandiginiz sistemin ozelliklerini ve veritabani bilgilerini yazabilir misiniz?

altan38

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: September 22, 2012, 04:30:48 pm »
   Mehmet bey kusura bakmayın şehir dışındaydım yeni girebildim nete
   SQL veritabani kullanıyorum ,kuralları tek tek elden geçirdim ve sildim. Ama hata devam etti. Reçeteleri defalarca tek tek kontrol ettim hiç bir yanlışlık  yoktu ama yinede hata veriyordu. Demekki gözden kaçırdığım bir şey vardı diye düşünüyorum.
   Netice olarak bütün reçeteleri silince hata düzeldi ve günsonu almaya başladım.
   İlginize teşekkür ederim....

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: September 22, 2012, 04:34:14 pm »
Reçetelerinizi muhtemelen 2.80 veya daha eski bir versiyonla oluşturmuşsunuz. Bu sırada da aynı ürüne birden çok reçete tanımlama hatası yapmış olacaksınız ki bu sıkıntı doğmuştur.
Şu an yayında olan  versiyonlarında istesenizde aynı ürüne birden fazla reçete tanımlayamayacağınız için böyle bir sorun olmayacaktır.

İyi çalışmalar...