Author Topic: SambaPOS Masa İşlemleri  (Read 5359 times)

MUSTAFADERİN

• Newbie
  • *
    • SAFA BİLİŞİM
SambaPOS Masa İşlemleri
« on: October 02, 2012, 11:20:00 am »
Merhabalar SambaPOS ta bir masaya birden fazla müşteri yerleştirebiliyormuyuz ve ödemeleri ayrı ayrı alınabiliyor  mu?
Sambapos restorant programı destek merkezi

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: SambaPOS Masa İşlemleri
« Reply #1 on: October 02, 2012, 11:28:32 am »
evet yapabılıyorsun sımdı sana lınkını yolayacagım kardes
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: October 02, 2012, 11:29:38 am »
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #3 on: October 03, 2012, 08:27:10 am »
Anladığım kadarıyla 4 kişi geldi diyelim. her birinin siparişini alıyoruz 1. sandalye 2. sandalye die ve öderkende her bir sandalyede oturanların hesaplarının ayrı ayrı alınıp alınmadığını soruyorsunuz sanırım.
siparişlerin ayrı ayrı alınması konusunda marikoğlunun verdiği link yardımcı olacaktır. ancak ödeme alırken bütün hesap ortak çıkar. ancak alırken soldaki yerde ürünlerin üzerine tıklayarak tıkladıklarınızın ne kadar tuttuğunu görebilirsiniz.
şöyleki 1. sandalyede oturan kişinin yediklerini biliyorsunuz diyelim 1 kola 1 döner diyelim. 2. sandalye 1 ayran bir adana diyelim. ödeme al butonuna tıklarsınız solda çıkan ürünlerden kola ile dönerin üzerine tıkladığınızda fiyatı sağ tarafta çıkar tümü nakit yada kredi kartı diyebilirsiniz. 2. kişi içinde aynı olayı gerçekleştirirsiniz. eğer bilmiyorsanız verilen linklerdeki gibi aldığınız siparşi yazıcıdan çıkartırsanız ordan görerek girebilirsiniz.

benim kullandığım yöntem şöyle. müşteriler ayrı ayrı ödemek isterlerse onlara soruyorum sizin ne vardı diye onlar söylüyorlar üzerine tıklıyorum ödemeyi alıyorum. hepsi ödediğinde ödemenyen ürün kalırsa eğer gözüküyor ve soruyorum bu kimindi diye bu şekilde bir yol izliyorum. selametle.

MUSTAFADERİN

• Newbie
  • *
    • SAFA BİLİŞİM
« Reply #4 on: October 04, 2012, 08:15:00 am »
ARDA BEY KONUYU AYRINTILI ANLATTIGINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKUR EDERİM İYİ GUNLER İYİ ÇALISMALAR
Sambapos restorant programı destek merkezi

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #5 on: October 05, 2012, 05:09:04 am »
Duruma göre daha pratik bir yöntem tavsiye edeyim.

Her masadaki sandalye adedi kadar masa açın ve örn 1 nolu masa için 1a 1b 1c 1d gibi isimlendirin. Görsel olarak da sandalyeleri masa gibi gruplayın. Personelin daha pratik kullandığını düşünüyorum.