Author Topic: departman gözükmüyor  (Read 7600 times)

odabaser

• Newbie
  • *
  • Bu Günü Yaşa, Yarını Düşün, Ama ASLA Dünü İsteme!!
departman gözükmüyor
« on: October 31, 2012, 07:16:37 am »
Öncelikle herkese selamlar;

Sistemimde 3 farklı departman bulunuyor. Bunlar; Tezgah Şatış, Cafe Satış ve Sipariş Alma. Server'a Uzak Masaüstü Bağlantısı ile tabletten bağlanıyorum. Tablette müdür kullanıcısı Sipariş Alma departmanını göremiyor. Server da görünüyor. Tablette Kullanıcı değiştirdiğim zaman bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Hatta Admin yetkili kullanıcı ile bağlandığım zaman gözüküyor. Logout yapıp, Müdür kullanıcısıyla Login yaptığımda yine bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?
Genç Girişimçi, Genç Danışman,
Genç Projeci, Genç Mühendis,
Genç enerjim varken her şey olabilirim ama tecrübem olduğunda büyük ihtimal kendi adıma sadece yaşlı olucam :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: departman gözükmüyor
« Reply #1 on: October 31, 2012, 07:46:05 am »
1 tabletten baglanınca hangı program ıle baglanıyorsun termınal mı yoksa ana programla mı .
2 termınalle baglanıyorsan ona o departmanı tanımlarsın sadece bıldıgım kadarı ıle o departmanı gorursun tek bır depart man bu arda ekran goruntusu varsa eklersen cok daha ıyı olur .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

odabaser

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: October 31, 2012, 07:53:51 am »
sistemimde 1 server 1 tanede windows işletim sistemli tabletim var. Tabletten servera bağlantı için windowsun kendi Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı kullanıyorum. ekran görüntülerinide ayarlıyorum şimdi sonraki mesajda yollarım.
Genç enerjim varken her şey olabilirim ama tecrübem olduğunda büyük ihtimal kendi adıma sadece yaşlı olucam :)

odabaser

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: October 31, 2012, 08:01:00 am »
Görüntüler tabletten Uzak Masaüstü Bağlantısı'ndan alınmıştır.

1. görüntü müdür kullanıcısı
http://prntscr.com/im7at

2. görüntü eren kullanıcısı
http://prntscr.com/im7dg

2 kullanıcının arasında ki rol farkı sadece admin ve rapor tarihini değiştirebilir seçenekleridir.(İzin eksiği olan kullanıcı Müdür'dür.)

ardakose

• Full Member
« Reply #4 on: October 31, 2012, 09:09:10 am »
sipariş alma departmanı hangi seçenekle oluşturuldu.  fast food mu, a le carte mi yoksa paket servis mi.

odabaser

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: October 31, 2012, 10:48:17 am »
Paket servis

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #6 on: October 31, 2012, 03:40:09 pm »
Öncelikle herkese selamlar;

Sistemimde 3 farklı departman bulunuyor. Bunlar; Tezgah Şatış, Cafe Satış ve Sipariş Alma. Server'a Uzak Masaüstü Bağlantısı ile tabletten bağlanıyorum. Tablette müdür kullanıcısı Sipariş Alma departmanını göremiyor. Server da görünüyor. Tablette Kullanıcı değiştirdiğim zaman bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Hatta Admin yetkili kullanıcı ile bağlandığım zaman gözüküyor. Logout yapıp, Müdür kullanıcısıyla Login yaptığımda yine bazen gözüküyor bazen gözükmüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

Merhaba
kullanıcı rolünde tanımlamanızda görünmedi dediğiniz departmanı seçmemişsiniz. Aşağıdaki işlemleri takip edin ve istediğiniz rolün departman izinlerini kontrol edin. (seçin)

YÖNETİM / KULLANICILAR /ROL LİSTESİ / İLGİLİ ROL (seç) /DEPARTMAN İZİNLERİ (seç)

odabaser

• Newbie
  • *
« Reply #7 on: November 02, 2012, 01:04:47 pm »
Sorun Çözüldü.. Herkese Teşekkürler.
Kullanıcı rolünü departmanı açmadan önce belirlediğim için kullanıcı rolünde Şipariş Alma izini gözükmüyordu.
Yeni rol oluşturunca İzin seçeneği geldi.