Author Topic: Caller Id Driver  (Read 7799 times)

rapstar2004

• Newbie
  • *
Caller Id Driver
« on: October 08, 2012, 02:30:41 am »
Merhaba arkadaşım sambamarketten aldığı caller idyi bana verdi ama bilgisayara bağladığım zaman aygıt kurulamadı gibi bir hata veriyor. tahminimce driver gerekiyor nerden temin edebilirim acaba?

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: Caller Id Driver
« Reply #1 on: October 08, 2012, 11:07:46 am »
marka model yaz sana drıver netten bulayım ve kulandıgın wındows surumunu yazarsan sevınırım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #2 on: October 15, 2012, 02:22:39 am »
Selam Munir; Arda'nın da dediği gibi son kullanıcı tarafında ekranları mümkün olduğu kadar az değiştirmek için son derece büyük çabalar sarf ettik.

V2 kullanan kullanıcılarımızın kolay adapte olmaları, yabancılık çekmemeleri bizim için önemli bir kriterdi çünkü.
O sebepten ekran görüntülerinden ziyade bu hafta sonuna doğru, sizlerinde içinde yer alacağı kapalı bir test ortamı oluşturmayı planlıyoruz.

Bu test ve olası hataların ayıklanma sürecinde bizimle birlikte olarak hem V3 ü erkenden görmüş hemde bize yardımcı olmuş olacaksınız.
o zaman istersen ekran görüntülerini sen kendinde alabilirsin.  :)

Bu arada isa'ya söylediğin "kızım sana söylüyorum gelinim sen anla" muhabbetini gözden kaçırdığımızı sanma...
Sadece V3 bir an evvel kullanıma geçsin istiyoruz o sebepten yerimizden kımıldayamıyoruz. Ama sözümüz söz, geleceğiz mutlaka seni ziyarete sadece zamanı şaştı o kadar...

ardakose

• Full Member
« Reply #3 on: October 15, 2012, 08:49:39 am »
İşte bu güzel haber=)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #4 on: October 15, 2012, 08:56:39 am »
tesekkur ederım emekler ıcın mehmet bey bılıyorum sadece bıraz ıgneleyıp beldı bırazda tatılı dusunmeye sevk ederım dıye yazdım ısın dogrusu . sızlerı sabırsızlıkla beklıyorum . test konusundada elımde ne gelırse yapmaktan cekınmem sızde ıstemekten cekınmeyın herzaman burdayım . bu arada arda bencede cok guzel bır haber.

sondan bır oncedeyız
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

michelin

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: January 30, 2013, 04:11:00 am »
selamlar.

bir caller id cihazı aldım. üzerinde cid2v5a yazıyor sitede verdiğiniz caller id sürücüsünü kurdum kendi arayüz programında gelen çağrıları görüyor. ama samba da görmüyor.

sanırım samba'yı caller id desteksiz kurdum . şimdi caller id li kurmam gerekiyor. fakat prog üzerinde yaptığım ayarları ve datalarımı kaybedeceğimden korkuyorum bunun için . nasıl yapabilirim diye sizleri sormam gerekiyor. sadce samba data dosyasını almam yeterlimi ?

teşekkürler.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #6 on: January 30, 2013, 04:18:34 am »
SambaPOS'u tekrar üzerine kurmaktan dolayı hiç bir ayar veya datanızı kaybetmezsiniz.

Ama siz alışkanlık haline getirin ve düzenli olarak yedek alın bu tip işlemlerinizi de yedek aldıktan sonra yapın.

Eğer SQL CE veritabanı kullanıyorsanız; SambaData2.SDF dosyanızın yedeğini almanız size yeterli olacaktır.

michelin

• Newbie
  • *
« Reply #7 on: January 30, 2013, 05:50:21 am »
teşekkürler.

akşam yine yedeğimi alıp deneyeceğim .  ;)