Author Topic: gun sonu  (Read 7203 times)

RECEP

• Newbie
  • *
gun sonu
« on: February 12, 2013, 07:22:39 pm »
ARKADAŞLAR SAMBAPOSU AYNI ŞİRKET İÇİNDEKI FARKLI DEPARTMANLARA KURDUGUMDA VE SERVER OLAYINI YAPTIGIMDA GUN SONLARI NASIL OLACAK IKISI BIRLESIKMI YOKSA FARKLI FARKLI GUNSONLARI ALABILECEKMIYM YANI DEPARTMANLAR ARASI KARSILASTIRMA YAPMAMDA VE DENETIM YAPMAMDA İŞE YARARMI YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: gun sonu
« Reply #1 on: February 12, 2013, 08:36:40 pm »
Departman bazlı gün sonu yapmak gibi bir özellik yok. Çalışma zamanı tüm departmanlar için aynı anda başlar ve biter.

Böyle birşey yok ve muhtemelen gelecek sürümlerde de olmayacak ama neden buna ihtiyaç duyduğunuzu da merak etmedim değil. Departmanlar arası nasıl bir karşılaştırma yapmayı düşünüyorsunuz?

RECEP

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: February 13, 2013, 09:14:14 am »
şu şekilde izeh edeyim size iş yerinde 4 farklı bölüm var clup, restorant, canlı müzik ve şarap evi. kasiyer olarak calısan kıtlemız genelde öğrenci sürekli ve güvenilir personel bulma sıkıntımız var bu yuzden aynı anda tum deparmanlarda bulunamama gibi bi durum soz konusu oluyor. server makıneden takıp amaclı sistemı bu yuzden sordum.karşılaştırma konusuna gelınce de hangı deparman ne kadar stok tuketmıs ve ne kadarı adısyona yansımıs bunu ogrenmek amacım.bunlarla ilgili bi çalışma yapılacakmı bilginiz varmı acaba

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: February 13, 2013, 10:24:53 am »
RECEP selamlar. Ben sanırım sorduğun şeyi yanlış anladım. Yapmak istediğin şeylerin gün sonu ile bir ilgisi yok. Gün, işyeri açıldığında açtığımız, işyeri kapandığında kapattığımız birşey. Bu sayede günlük raporları düzgün alabiliyoruz.

Elbette SambaPOS ile sunucu üzerinden takip yapabilmek mümkün. Bunlar her restoranda ihtiyaç olduğu için hemen her programın yapabildiği birşey zaten. Hatta bazı SambaPOS kullanıcıları saat başı e-posta adresine rapor attırıp durumu uzaktan takip edebiliyor. Departman bazlı takip ise SambaPOS'un en iyi olduğu noktalardan bir tanesi. Departmana özel menü, fiyat, masa, vesair tanımlamaları yapıp, satışları ayrı ayrı takip edebilirsiniz.

En güzeli 05425910805 numaralı telefondan Mehmet Bey ile bir görüşün. Hatta bulunduğunuz yerde bir SambaPOS destek noktası varsa gelip sizi detaylı olarak bilgilendirsinler. Sorularınıza en hızlı cevabı bu şekilde alabilirsiniz diye düşünüyorum.

RECEP

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: February 16, 2013, 03:04:34 pm »
teşekürler sorunu cozdum bi sorum daha vardı raporları mail olarak otamatık nasıl yollayacaz boyle bıseyde yapılabılıyormus dedıgınıze gore.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #5 on: February 20, 2013, 03:39:44 am »
Selam RECEP;

http://www.sambapos.org/docs/doku.php/tr/videos adresinde bulacağın, Raporların e-mail ile gönderimi adlı Videoyu seyredersen istediğini yapabilirsin.

okaliptus

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: June 08, 2013, 08:13:08 am »
link çalışmıyor. Bu yeni site ile eski dokümanlara ulaşamıyoruz.