Author Topic: Fiş kesilmeyen adisyonları gizlemek istiyorum  (Read 6137 times)

kaygisiz

• Newbie
  • *
    • Kişisel Sitem
Fiş kesilmeyen adisyonları gizlemek istiyorum
« on: February 14, 2013, 09:19:08 am »
Alınan siparişler sonucunda bazı adisyonalra yazar kasadan fiş kesiliyor. bazılarına fiş kesilmiyor.

Nasıl yaparızda Hangi adisyonda yazar kasadan fiş kesilmiş hangi adisyonda kesilmemiş anlarız.

Bunu sormamdaki amaç maliyeden denetime geldikleri zaman aylık raporu aldığımızdasadece fiş kesilen adisyonlar çıksın. Kendimiz için rapor aldığımızda fişli fişşiz adisyonalrı ayrı ayrı göstersin.

zipzip

• Newbie
  • *
Re: Fiş kesilmeyen adisyonları gizlemek istiyorum
« Reply #1 on: February 14, 2013, 10:35:52 am »
Sambaposda vergi kacirmak mumkun degil :)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: February 15, 2013, 02:40:35 am »
kaygisiz kardes eger turkıyede yasıyorsan henuz sıkıntı yok bende bu ısı yapıyorum restauranty ısletıyorum ve vergı denetcılerının yasal olarak sızden pc nızdekı yazılım ve dokumanları kontrol etme yetkılerı mevcut degıldır bu sadece mahkeme kararı ıle yapılına bılır o nedenle suan ıcın bır sıkıntı yasamazsın tabı bu yapılıyor olsaydı bırcok kulanıcı ıcın kolaylık olabılırdı ama malesef SambaPOS en buyuk ıddası olan verı kaybı ve yanlıs raporlamanın mumkun olmadıgı yonunde olan gelısımıdır bu nedenden dolayı ZİPZİP kardesın dedıgı gıbı bu SambaPOS mumkun degıldır .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

ardakose

• Full Member
« Reply #3 on: February 16, 2013, 11:34:33 am »
adisyon etiketi kullanabilirsiniz. adisyon etiketi olarak başkasının anlaması için Afiyet olsun yazabilirsiniz mesela. fiş kesitiğiniz adisyonlara afiet olsun etiketini seçerseniz adisyonun en alt satırında afiyet olsun yazacaktır ordan ayırabilirsiniz.