Author Topic: Restoran Programınızın normalizasyonu LAzım Acil  (Read 8636 times)

dagar

• Newbie
  • *
Restoran Programınızın normalizasyonu LAzım Acil
« on: April 09, 2013, 02:23:46 pm »
Merhaba arkadaşlar bana restoran programının normalizasyonu lazım hocamız ödev verdi ama neler olur birinci anahtarlar vs nasıl olcaktablolarlda neler olacak veriler vs  bunlar lazım yardımcı olurmusunuz ?

Drej

• Newbie
  • *
Re: Restoran Programınızın normalizasyonu LAzım Acil
« Reply #1 on: April 12, 2013, 02:01:47 am »
Benim daha iyi bir fikrim var.
Bence sen ödevin diğer bilgilerini de ver, biz yazıp senin adına hocana gönderelim, hem Açık Kaynak Kodlu bir proje ile ödevini vermiş olursun hem de (nerdeyse imkansız ama) hocanın da bu ülkede üretilen, kullanıcıları tarafından 16 farklı yabancı dile çevrilen binlerce kullanıcısı olan bu projeden haberi olmuş olur.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #2 on: April 14, 2013, 11:35:53 am »
Drej süper cevap olmus kardes :)

ama sanırım  dagar kardes tam olarak ne ıstedıgını  ıfade edemedı sanırım o nedenle cevap bulamadı da
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: April 16, 2013, 02:00:56 am »
ORM aracı (Entity Framework) kullandığımız için normalizasyon yapmıyoruz. Kurduğumuz domain modeline göre veritabanı yapısı da otomatik oluşturuluyor.

dagar

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: May 02, 2013, 03:32:10 am »
Kısacası 10 tablolu bir restoran veritabanı yapmam lazım . Ben size konuda sadece bu tablolarda neler olabilir demek istemişdim . Ama drej arkadas   baya bir  dolandırmış lafı .

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #5 on: May 02, 2013, 06:33:11 am »
dagar proje açık kaynak, ne merak ediyorsan istediğin şeye kendin açıp bakabilirsin. Drej'in de söylediği bu aslında..