Author Topic: tüm kayıtlı müşterilere belirli oranda indirim yapmak  (Read 7543 times)

mdcaglar

• Newbie
  • *
tüm kayıtlı müşterilere belirli oranda indirim yapmak
« on: June 28, 2013, 09:57:21 pm »
sevgili sambapos geliştirlericileri, ve kullanıcıları;
v3 versiyonuna biraz baktım ve tamamen stabil olmadığı için ki bence şuanda yeterlidir diye düşünüyorum , birşey sormak istiyorum.
kaydettiğimiz müşterilerimizin tümüne   belirli oranda indirim yapma olanağımız var mıdır? yoksa bunu  sağlayabilir miyiz?
ben şahsen müdavimlerime %20 iskonto yapmk istiyorum. bunu kayıtlı müşterimin adisyonuna atanmasıyla sağlamam mümkün müdür? değilse, müşteri kayıt ekranına ilgili müşteriye yapılabilecek  iskonto yüzdwsi girilebilir mi ? olmazsa sakıncası nedir?
saygıyla selamlıyorum...
bunu yazmamdaki sebep bir süredir böyle bir uygulama düşünüyorum, lakin kart bastırmak maliyetli ve istismara açık ve otomasyon  önemli(garson kullanımı problem çıkarabilir). sistemdeki kayıt her zaman daha sağlıklı.
böyle bir uygulam var ise öncelikle kullanan arkadaşlardan destek bekliyorum.
ve bütün sambapos geliştiricilerine sonnsuz saygılarımı sunuyorum.
ve tekrar yineliyorum sambapos'u görene kadar onlarca yazılım denedim, bu güzelliği bana ücretsiz sağladığın için sonsuz teşekkürler sambapos...
bütün kullanalar teşekkür etsin; etmeli.  yüzlerce dolara bu yazılımın yanına yaklaşamayacak yazılımlar satılıyor. dünya çapında kullanımların arttığını görünce ayrı bir keyifleniyorum.
yeni mekan açanlar ya da mekan sahipleri soruyorlsr bu program kaç para diye, ücretsiz diyorum, google'da sambapos yaz yeter.
ben şahsım adına hala edecek teşekkür bulamıyorum, ve hepinize aklıma geldikçe dua ediyorum. sonsuz teşekkürler.

mak.yük.müh
s. ismail çağlar/edirne

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: tüm kayıtlı müşterilere belirli oranda indirim yapmak
« Reply #1 on: June 29, 2013, 11:22:39 am »
Merhaba. V2 ile şöyle yapabilirsiniz.

Eylemler kısmından yeni bir eylem açın. VIP İskontosu ekle gibi bir isim verin. Eylem tipi "Adisyona İskonto Ekle" olsun ve oran olarak 20 yazın.

Kurallar kısmından yeni bir kural açın. "VIP Müşteri seçildiğinde iskonto uygula" şeklinde bir isim verin. Olay Adı "Adisyona Müşteri Seçildi" olsun. Koşullar bölümünde "Müşteri Grup Kodu" VIP yazın. Eylem Seç'e tıklayın, "VIP İskontosu Ekle" eylemini ekleyin ve kaydedin.

Böylece adisyona seçtiğimiz müşterinin grup kodu VIP ise adisyona otomatik olarak %20 iskonto eklenir.

Son olarak yapmanız gereken %20 iskonto uygulamak istediğiniz müşterilerin kartında grup kodu olarak VIP yazmak olacak.