Author Topic: Yazıcı Sorunu  (Read 6115 times)

bojjka

• Newbie
  • *
Yazıcı Sorunu
« on: July 14, 2013, 07:33:36 am »
Selamlar şimdi ben ikinci el bir termal yazıcı aldım hugin 80160inn seri portlu ,
buna da bir rs232 to usb kablo ile bağladım her şey normal yazıcıda ara kaployu da zar zor gördürdüm fakat
yazıcıdan anlamsız karakterler çıkıyor nerde yanlış yapıyor olabilirim. ben bu ara kablodan şüpheleniyorum ama
yazıcı ile ilgili yapmam gereken bir ayar varmıdır acaba yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cem

• Newbie
  • *
Re: Yazıcı Sorunu
« Reply #1 on: July 18, 2013, 06:01:29 pm »
Selam
Ben de ayni sorunu yasamistim. Printerin port ayarlarindan kaynaklaniyomus. Benim printer epson, printer kapaliyken feed dugmesini basili tutarken printeri acinca self-test yapiyor. Bu self test ciktisinda printer serial interface bilgileri var.
Kontrol panel/printers tan printerinin uzerinde sag click yapip ozelliklerine gir. Oradan port ayarlarina girip ordaki ayarlari self-test ciktisindaki ayarlara getir. Ornegin printerinin baud rate'i 19200 ama printer portunun baud rate'i 9600 ise cikti olarak uzun uzun anlamsiz karekterler alirsin.
umarim yardimci olur...

bojjka

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: July 25, 2013, 03:37:49 am »
Ben yapamayınca yazıcı firmayla bağlantıya geçtim aynen dediklerini söylediler ve oldu. Teşekkürler başka yazıcı ile sorun yaşayanlar için güzel bilgi oldu ilgin için sağol.

Cem

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: July 25, 2013, 06:31:59 pm »
Sen de sagol, sorununun cozuldugune sevindim...