Author Topic: belirli bir masayı belirli bir müşteriye atamak ve toplu fiyat  (Read 6826 times)

sezersenli

• Newbie
  • *
Merhaba,
Ben sambaposu bir yabancı dil kursunun kantininde kullanıyorum. Kantin öğretmenlerine indirimli fiyat uyguluyorum ayrıca yine öğretmenler ay boyunca harcamalarını cari olarak kaydedip, ay sonunda ödeme yapıyorlar.
Forum ve videolardaki adımları izlememe rağmen kullanışlı bir çözüm getiremedim.
Her öğretmen için bir masa belirlesem, gün boyu yaptıkları harcamaları o masaya kaydetsem. Gün boyu yaptığı harcamalar,gün sonunda o masa eğer ödeme yapmamışsa, gün sonu ile birlikte otomatik olarak bağlı bulunduğu kişinin hesabına borç olarak kaydedilse. Bunu herhangi bir kural yada eylem ile sağlamamız mümkün mü ? Ya da herhangi başka bir çözüm..

Ayrıca toplu fiyat uygulamasından indirimli fiyatları bir türlü giremedim.

Konuyla ilgili bir çözüm önerisi olan varsa çok mutlu olurum.

Şimdiden Teşekkürler,
H. Sezer Şenli

akadir

• Jr. Member
  • **
Re: belirli bir masayı belirli bir müşteriye atamak ve toplu fiyat
« Reply #1 on: November 03, 2013, 03:27:42 am »
Merhaba;
öğrenmenleri sisteme müşteri olarak ekleyin. bunu yönetim altındaki müşteriler kısmından yapabilirsiniz. sonra alış veriş yapan öğretmeni adisyonu açtıktan sonra müşteri seçi tıklayarak öğretmenin ismine atayınız. ödeme alırken ödemeyi açık hesap yaparak alınız.

sezersenli

• Newbie
  • *
Re: belirli bir masayı belirli bir müşteriye atamak ve toplu fiyat
« Reply #2 on: November 11, 2013, 04:16:44 am »
Bu konuda sıkıntı yok, teşekkür ederim.
Fakat yapmaya çalıştığım ve konuyla ilgili forumdaki bütün yazıları okumama rağmen bir türlü beceremediğim şey şu. Öğretmenleri seçtiğim bir adisyon etiketi ile, yada müşteri grubundan öğretmenlere dahil olan birisi seçildiğinde "öğretmen" toplu fiyat listesini kullanmak istiyorum. Yoksa her seferinde manuel olarak bütün ürünlere ayrı ayrı fiyat vermem gerekiyor. Bunu nasıl yapabilirim bilen var mıdır ?