Author Topic: birka oneri ve bılgı ıcın rıca  (Read 9900 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
birka oneri ve bılgı ıcın rıca
« on: March 26, 2012, 10:38:55 am »
merhabalar ozur dıleyerek sızden  bır rıcam olacak ben sımdı bu sızın ozgun yazılımı denıyorum cok basarılı ve halen gelıstırıyorsunuz benım takıldıgım bır yer var bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım .
1. uzak masaustu programı ıle baglanma kısmı ıcın wın 7 uzerınde bır ayar yapmam gereklımı yada bır program vesaıre yuklemelımıyım eger var ıse bunun ıle ılgılı bır kaynak onerebılırmısınız yada lınk bırden fazla el termınalı ıle baglanmayı dusunuyorum denemek ıcın .
2. sizce el termınalı olarak samsung tab 7 2,2 versıyon uygunmudur ve bununla hangı uzak masa ustu programını onerırsınız ve termınal programınımı ana programımı calıstırmamızı onerırsınız tablette .
3.  bırden fazla kıos kulanmak ıstersek bu durumda bır ana makıne bıgerlerıde ona baglı makıneler olmalılar sanırım bu durumda verı tabanı baglantısını tam olarak nasıl yapmalıyız var ıse bununla ılgılı bır vıdeo veya dokuman yada lınk eklersenız cok sevınırım . zıra bu konu ıle ılgılı ana makınede yapmamız gereken  bır ayarda varsa lutfen onuda belırtın .
4. ellerınıza saglık dıyorum ve sabırsızlıkla 3.0 versıyonunu bekledıgımı bıldırıyorum ve club e ılk uye olacaklardan bırıyım bılgınıze .
5. bu arada bırsey aklıma geldı onerı belkı de vardır ama bılmıyorum sımdı bır masa actıgımızı dusunun actıgımız masaya not eklıye bılıyoruz ama pekı bu notu baska bırı masayı actıgında nasıl derler pop up tarzı sıparız almadan dırek ekranın orta kısmına onemlı bır bılgı gıbı gelme ıhtımalı varmıdır . ve tamam tusuna basmadan sıparıs gırme ısını yapamama sı gıbı bırsey umarım nedemek ıstedıgımı anlatabılmısımdır . sımdıden tesekkur edıyorum ıyı calısmalar dılerım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

bosonmez

• Jr. Member
  • **
Re: birka oneri ve bılgı ıcın rıca
« Reply #1 on: March 26, 2012, 02:45:37 pm »
   Merhaba

1,2- El terminallerinden uzak masaüstü bağlanmak için bir rdp porgramına ihtiyacınız olacak. Windows da ise herhangi bir programa ihtiyacınız yok. windows remote desktop la bağlantı yapacaksınız

http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,257.0.html buradan daha detaylı anlatımlar mevcut.

3- http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,222.0.html bu sayfada konunun  bahsi geçmişti. forumu daha detaylı ararsanız, programlayıcı arkadaşların kapsamlı açıklamaları var.

4-Ben de  aynen size katılıyorum. Ellerine sağlık arkadaşlar diyorum ve sabırsızlıkla v3.0 ı bekliyorum.

Ben 4 pc de, hem rdp ile ,hem de 3 terminal 1 server şeklinde  bağlantı ile denemeler yaptım. Rdp ile bağlantıda çok çok hızlı oluyor.  sql bağlantısında takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım.

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #2 on: March 26, 2012, 05:37:18 pm »
Merhaba Marikoğlu
1- Sisteminizi Multi remote desktop olarak ayarlamanız gerekecek.
2- samsung tab 7 2,2 versıyon uygundur. Remote Desktop program yükleyerek kullanabilirsiniz. Ericom rdp programı tavsiye edebilirim.

5- Pop up bilgi açmaktaki amacınız nedir? Tam olarak yapmak istediğinizi anlamadım.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: March 26, 2012, 08:48:47 pm »
bu arada bırsey aklıma geldı onerı belkı de vardır ama bılmıyorum sımdı bır masa actıgımızı dusunun actıgımız masaya not eklıye bılıyoruz ama pekı bu notu baska bırı masayı actıgında nasıl derler pop up tarzı sıparız almadan dırek ekranın orta kısmına onemlı bır bılgı gıbı gelme ıhtımalı varmıdır . ve tamam tusuna basmadan sıparıs gırme ısını yapamama sı gıbı bırsey umarım nedemek ıstedıgımı anlatabılmısımdır . sımdıden tesekkur edıyorum ıyı calısmalar dılerım

Böyle bir özelliğimiz yok ancak ne yapmak istediğinizi anlatırsanız belki farklı bir fikir önerebilirim. Rezervasyon gibi birşey mi yapmak istiyorsunuz?

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #4 on: March 27, 2012, 05:18:52 am »
tum blgıler ıcın tesekkur ederım. aslında rezervasyon degıl yapmak ıstedıgım . sule once kendı ısyerımızı tarıf edıyım . sonra derdımı dahada acıyım . bız bodruma baglı turgutreis bedesınde denıze sıfır merkezde yaz aylarında aksam 18:30 ıle 23:00 saat lerı arası cogu zaman aynı anda 60 kuvere alacarte hızmet vermekteyız bazen bu sayı artabılıyorda . her masıyı bır garson acıp sureklı o garson takıp edemıyor malesef karma bır durum var . ama cogu mısafırımız tanıdıgımız yıllarca hızmet ettıgımız ınsanlardır . bazı ozellıklerını bılıyor onemsıyoruz ve onemsedıgımızı gorduklerınde sızde tahmın edersınızkı bu durumdan dolayı onlarında gururu oksanıyor hosnut oluyorlar arkadasları ve mısafırlerının yanında . afakı bır senaryo yapıyorum xxxx mısafırımız geldı onu tanıyan garson masayı actı ve ıcecek sıparısını aldı ve masayı kapattı . ama yogunluktan dolayı o garson bırdaha o masaya gıdemıyor . fakar mısaırımız hıcbır yemegınde domates veya karabıber kulanılmasını ıstemıyor sevmıyor yada alerjısı var ( alerjı konusunda cıddıyım cok yasıyoruz ozellıkle sut urunlerı , tahıl , falan fılan ) ben bır not eklemek ıstıyorum ve dıyporumkı garson masaya sıparıs gırısı yapmak ıcın tıkladıgında ekrana once benım not olarak gırdıgım yazı gelsın ne yazdıysam ahmet bey bul bıber kesınlıkle kulanmıyor yada domateslı bır yemek onerme yada ona benzer bırsey . ama garson orda tamam butonuna basmadan bu mesaj gıtmesın ve sıparıs alınamasın .
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #5 on: March 27, 2012, 07:40:15 am »
Bir adisyonda müşteri seçildiğinde müşteri için yazılmış notu ekranda mesaj olarak göstermek işinizi görür mü?

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #6 on: March 27, 2012, 09:19:16 am »
evet gorur ama sıparıse devam edebılmesı ıcın mumkunse tabı bır onay butonu mesela tamam tıklayıp devaöm edebılme secenegı konabılırmı yanı notu gordugunden emın olmak ıcın butona basmadan sıparıs alamaması gıbı .

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #7 on: March 27, 2012, 09:46:57 am »
Sipariş el terminali ile masa başında mı alınıyor?

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #8 on: March 27, 2012, 12:37:11 pm »
ben ole hayal etmıstım henuz uzak masa ustu ısını haledemedım gercı ama . ole yapılınamıyormu yoksa . bu arada samsung galaxy note 7000 kulanıcısıyım . uzak masa ustunu basardım . ama bu defada wındowsta masa ustum gıdıyor .  benmı bırsey yanlıs yapıyorum .

ardakose

• Full Member
« Reply #9 on: March 27, 2012, 12:52:55 pm »
windows masa üstü ekranınızın gitmemesi için bir eklenti var.
http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,42.0.html
bu başlık altında bahsetmiştik. ancak linkteki program win7 için xp için olanını bilmiyorum. Ancak link sağlam değil galiba.

ardakose

• Full Member
« Reply #10 on: March 27, 2012, 12:56:21 pm »
www.sonbolumizle.net/pl/win7yama.rar

yukarıdaki adresten programı indirebilirsiniz.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #11 on: March 27, 2012, 01:52:55 pm »
arda kose kardes tesekkur ederım hemen denıyecegım