Author Topic: ipad ve sambapos baglantisi  (Read 8058 times)

pwtr

• Newbie
  • *
ipad ve sambapos baglantisi
« on: December 19, 2012, 01:43:30 pm »
selamlar.

cay bahcesi isletmekteyim programinizi gordum ve denemeye basladim. yalniz aklima takilan sorular var bunlari sormak istiyorum.

2 garsonum var. 2 adette PIRANHA Business Tab 7 model tablet almayi planliyorum. isletmemiz 2 katli. Ben ana sunucu vasitasiyla garsonlarin tabletten masa acip urun girmelerini ardindan bunun serverde gozukmesini istiyorum. ve musteriler kasaya geldikleri zaman masa numaralarini yazip hesabin onume gelmesini istemekteyim. Cok yogun oldugum icin programi 1 haftadir pek deselemeyedim. PIRANHA android tablete programiniz calistirilabilirmi ?

saygilar.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: ipad ve sambapos baglantisi
« Reply #1 on: December 19, 2012, 01:53:39 pm »
bu dedıgınız herseyı ve dahasını SambaPOS ıle cok kolay bır sekılde ve hızlı yapabılırsınız . sımdı gelelım sorularınıza deneyımlerıme dayanarak cevaplayacagım .
pıranha tab hıc kulanmadım ama androıdlı ve ıos tabanlı tablarla denemeler yaptım cok basarılı . androıdde samsung denedım ıos te ıpad denedım . eger ıstersenız 5 ınclık el termınallerı ıle dahı garsıonlarınız kulanalbılırler bununla ılgılı sıze tavsıyem formdakı konuları ıyıce ıncelemenız eger cok yogun ısenız profesyonel yardım almanız bu konuda profesyonel ( ucretlı ) yardım almak ıstersenız forma bunu yazın ılgılı arkadaslar sızlerle ırtıbat kuracaktır . ıyı calısmalar dılerım . bu arada not olarak yazmassam uzulurum suana kadar kulandıgın duydugun programları unut cunkı bambaska bır program kulandıkca anlayacaksınız . aramıza hos geldınız
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

pwtr

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: December 19, 2012, 01:57:00 pm »
saolun hocam. kablosuz baglanti icin gerekli seyleri buraya yazarsaniz gercekten iyi olur. kablosuz adaptor program vb.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #3 on: December 19, 2012, 03:57:13 pm »
1.) wifi modem 4 port ıyı olur
2.) yazıcı ( adedı sıze kalmıs 4 taneden cok olursa 1 tanede swich )
3.) sambapos 2,99
4.)sql server 2008 - sql server 2012 tavsıyedır .
5.)kulanıcınıza gore windows 8 pro veya wındows server

sanırım bu kadardı dıye hatırlıyorum tabı kıos ıstıyorsanız adedi sıze kalmıs el termınalı ıstıyorsanız adedı sıze kalmıs caller id ıstıyorsanız tercıhler sıze ait

urunlerle ılgılı ıstersenız http://www.sambamarket.com/ adresınden bılgı fıyat ve sıparıs verebılırsınız burdakı urunlerın tamamı sambaposla tam uyumlu calısan urunler ve soru sordugunuzda burdakı yetkılı ve kulanıcıların tanıdıgı ve uzerınde calıstıgı profesyonel derecede destek verebıleceklerı urunlerdır bılgınıze dıkate almanızı onerırım ıyı calısmlar
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

pwtr

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: December 19, 2012, 04:33:52 pm »
sql server nicin gerekli ? olmasada olurmu.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #5 on: December 19, 2012, 05:15:16 pm »
eger ılerıye donuk kulanmak ıstıyorsanız sorunsuz verı ıstıyorsanız bence gereklı ve ucretsızdır bu yazılım bu arada olmadanda olur unutmadan soleyeyım

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #6 on: December 27, 2012, 08:04:57 am »
Artık SQL Server Express Edition gerekli mi diye tartışmayalım bence;

SQL CE sadece SambaPOS'u denemek içindir. Gerçek manada çalışıyorsanız mutlaka SQL Express Edition kullanmanız gerekmektedir.