Author Topic: Tabletlerde caller id benzeri uygulama  (Read 6296 times)

ardakose

• Full Member
Tabletlerde caller id benzeri uygulama
« on: December 24, 2012, 08:06:19 am »
Bildiğim kadarıyla bu caller id ile sipariş alma olayı sadece sabit hatlarda oluyor. Ben cep telefonuna gelen aramaları elimle girerek sipariş alıyorum.
Son zamanlarda çok kullanılan tabletler var içine hat takılabilen. Ona yapılacak bir uygulama ile cep telefonlarındanda sipariş almak mümkünmüdür. Çok kullanılan bir uygulamada whatsup messenger. Eğer müşteriler numaramızı rehberlerine kaydederlere whatsup messenger üzerindende sipariş alınabilir diye düşünüyorum. Selametle.

erdem_ustun

• Newbie
  • *
Re: Tabletlerde caller id benzeri uygulama
« Reply #1 on: December 24, 2012, 10:47:24 am »
sayın ardakose aslında bu tür tabletlerde ve akıllı telefonlarda kullanılmak üzere android tabanlı uygulamalar yazılıp google play benzeri yerlerden kullanıcılar tarafından yüklenerek sipariş verilebilir.Bun abenzer bir isteği hem kendim hemde forumda başka arkadaşlarda yazmışlardı.Gerek bu projeyi yönetenler gerekse biz kullanıcılar yapılabilirliği ve olması gerekirler noktasında hem fikiriz aslında hem zaman hemde maliyet,alt yapı anlamında sanırım yazılımcı arkadaşlarımız daha sağlam gitmek istiyorlar.
uygulamayı akıllı telefonuna yükleyen kişiye elektronik menü ve/veya sipariş ekranını getirip seçimleri doğrultusunda siapriş iletmesi,ilk defa sipariş veriyorsa ve adresi yok ise adres bölümünü zorunlu hale getirmesinin ardından hiç konuşmaya gerek kalmadan sipariş alınabilir.
Aslında benim kısa süre olmasına ragmen V3 de en çok beklediğim ve inandığım; android uygulaması ,elektronik menü(müşterilerin kendi siparişlerini verecekleri)  birde web sitesinden gelen istekleri sipariş sistemine aktaracak bir yapı mükemmel ötesi bir şey olur diye düşünüyorum.
prestashop benzeri hazır uygulama sonuçlarını sambapos üzerinden yönetebilmek mükemmel olurdu.
Tabiki bunları ve daha farklı şeyleri emre beyler daha iyisini düşünüyor ve yapıyorlardır.

saygılarımla..

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
Re: Tabletlerde caller id benzeri uygulama
« Reply #2 on: December 24, 2012, 05:41:56 pm »
Bildiğim kadarıyla bu caller id ile sipariş alma olayı sadece sabit hatlarda oluyor. Ben cep telefonuna gelen aramaları elimle girerek sipariş alıyorum.

Merhaba Arda
Konuyu tabletlere caller id ile sipariş alma olarak açmışsınız. Aslında ihtiyacınızın özüne dönelim. Sambapos'a Cep telefonu hattımıza gelen siparişleri nasıl alırız diyelim.
FCT dediğimiz cihaz yardımıyla GSM sinyallerini caller id'lere ve santrallere entegre edebilirsiniz. Bu sayede cep telefonlarına (yani GSM hatlarına) sabit hatmış gibi sipariş alabilirsiniz.
Telekom faturalarınızdan tasarruf etmek için herhangi bir GSM operatörü (Turkcell,Vodafon,Aveya) ile size en uygun tarife kapsamında 1 veya daha fazla hat aldıktan sonra, bu hatları FCT cihazına takıp santrale yada Caller id'nize bağlantısını yapabilirsiniz.
« Last Edit: December 24, 2012, 05:54:58 pm by isaakkaya »