Author Topic: Azalan Stok  (Read 5561 times)

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
Azalan Stok
« on: January 22, 2013, 03:26:14 am »
Merhabalar,
Öncelikle şunu belirtmek isterim. Daha önceki konular altında yazdığım tüm sorunlar çözüldü gibi görünüyor. Sistemi formatladım, Windows 8 ve SQL 2012 kurdum şu anda çok daha hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Hem raporları gönderme sorunu, hem de Stok sorunu düzelmiş gibi görünüyor. (Gerçi sorun yaşadığım ürünün satışını yeni kurulumdan sonra tekrar yapmadım o yüzden kesin değil :) ) Üstelik tüm sistemi formatlayıp her şeyi tekrar kurmam yarım günümü almadı. :) Forumda yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim.

Benim şöyle bir sorum var: Stokta azalan ürünler için, hehangi bir yerde, uyarı veriyor mu? Yoksa, her gün, envanter raporundan kontrol etmek mi gerekiyor? Forumda arama yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. eğer böyle bir özellik yoksa, belki sambapos 3 te eklenebilir. Her stok için ayrı bir alt sınır girilip, O sınıra gelince bir şekilde bir uyarı mesajı yayınlanabilir. Mesela  Un için 5Kg. Şarap için 2 Şişe Vs. Hatta biraz da uçacak olursak belki ürünlerin tedarikçi bilgilerini de girip azalan ürünler için sipariş telefonun ekranda gösterilmesi bile sağlanabilir. :) gerçi bunu öneriler kısmına yazmak daha doğru olaurdu ama soruyla karışık olduğu için buraya yazdım.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Azalan Stok
« Reply #1 on: January 22, 2013, 07:47:00 am »
Evet V2 sürümünde kontrol etmeniz gerekiyor.

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
Re: Azalan Stok
« Reply #2 on: January 22, 2013, 01:54:33 pm »
Umarım v3 buna yeni bir çözüm sunar  :)
Teşekkürler.