Author Topic: öneriler  (Read 6187 times)

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
öneriler
« on: January 22, 2013, 01:52:58 pm »
Merhaba,
Programı kullandıkça  hissettiğim ihtiyaçları size iletmeye çalışıyorum.  Umarım bu çok vaktinizi almiyordur.
Bizim şu an için, sadece bir terminalimiz var o yüzden de otomatik çıkış kullanarak kimin ne yaptığını takip edebiliyoruz. Ancak şöyle bir dezavantaj var. Bazen garson birden fazla masadan sipariş alıp tümünü bir seferde giriyor. Bir masanın siparişi bitince otomatik olarak çıkış yapıp ve tekrar şifre girmek gerektiği için yoğun zamanlarda biraz yavaşlamaya sebep oluyor. Bunun için şöyle bir çözüm aklıma geldi. Bizim belirleyeceğimiz bir süreyle geciktirme eklenirse, örneğin 4sn. gibi, yani bir masadan başka bir masaya geçiş yapılabilecek kadar garson her seferinde tekrardan şifre girmek zorunda kalmaz. Umarım anlatabildim.  Bir diğer şey de pin ekranında pin kodunu 4 haneyle sınırlı hale getirip giriş tuşunu kaldırmak avantaj sağlayabilir.
İyi çalışmalar.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
Re: öneriler
« Reply #1 on: January 22, 2013, 01:59:49 pm »
ılk dedıgınız sanırım zor olacak hata bence ıslerı daha cıkılmaz hale getırecektır cunkı . sıze 4 sanıye yetmez ıse dıger sıparısın arasında kesılmıs olacaktı yada uzun olursa bu defa yıne cıkıs ıcın ıslem yapman gereckecek . ıkıncı onerınız bencede yerınde ve guzel olur tabı emre bey ve mehmet bey bu konuda ne dusunur bılemıyorum
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Hilmi Hami

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: January 22, 2013, 02:39:35 pm »
tam ifade edemedi herhalde. :) yani adisyon kapandıktan sonra, direk çıkış yapmak yerine 4sn. veya bizim belirleyeceğimiz bir süre bekletmek.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #3 on: January 23, 2013, 05:13:07 pm »
tam ifade edemedi herhalde. :) yani adisyon kapandıktan sonra, direk çıkış yapmak yerine 4sn. veya bizim belirleyeceğimiz bir süre bekletmek.

cok ıyı anladım zaten
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !