Author Topic: Hangi işlemci  (Read 6455 times)

akadir

• Jr. Member
  • **
Hangi işlemci
« on: February 14, 2013, 03:58:37 am »
Herkese merhaba;
4 el terminalli(android tablet olacak) bir sistem için asgari işlemci gereksinimleri nedir. İ3 karşılarmı ?
Ucuz(200 - 250 tl arası ) tablet tavsiyesi olanlarda olursa sevinirim. Özellikle wifi çekim gücü yüksek olan.
Win 8 de yeni kullanıcıya oturum açıp clienti oradan sağlamak işlemi win 7 deki gibimi ?
Şimdiden teşekkür ederim.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Re: Hangi işlemci
« Reply #1 on: February 14, 2013, 03:42:18 pm »
Evet i3 işlemcili bir makina, (min. 4 GB Ram tavsiye ederim) 4 tablet - PDA yı sıkıntısız çalıştırabilir.
200-250 liraya alabileceğiniz hiç bir tablet bilgisayar sizi tatmin etmeyecektir. Benden bu konuda tavsiye alamazsınız :(

Eğer 4 tablet veya 4 adet PDA kullancaksanız bence Windows 2008 ve Terminal Server kullanmalısınız. Yoksa Windows 8 ile 7 arasında fark yok. Wİn 8 de kullanabilirsiniz.

akadir

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: February 15, 2013, 03:13:49 am »
Teşekkür ederim cevap için. m.s server 2008 lisans maliyeti ve cal maliyetleri yüksek oluyor. Daha önce 2 ticari kurulum yaptım. Aksarayda kurulum yaptığım kebapçının yanındaki kebapçıda fiyat istedi ve 4 el terminalli yapı istiyor. Fiyat da düşük olsun istiyor. İlk kurulumu bir arkadaşıma yapmıştım. Belki hatırlarsınız android tableti bağlamakta sıkıntı çekmiştim. codagen marka tablet almıştık çok sıkıntı olmadı. Zaman geçtikçe kullandığım ürünler hakkında bilgi vereceğim.
Yeni sorularım olacak.
İkram sebebi ekledik ten sonra ikram sebebi silinemiyor. bir çözümü var mı ?
v 2,99a sambamessagingserver uygulama dosyası var ama uzantısı exe değil. Çalıştırdığım zaman sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: February 15, 2013, 05:18:14 am »
aynı anda bağlanacak 4 cihaz aslında psikojik sınırın 1 üstünde. aslında bu şekilde kullanabilen çok sayıda işletme de var.

Kulandığın ürünler hakkında bizi mutlaka bilgilendir. Forumda herkesin istediği konu bu...

Kurduğunuz işletmelerin, fotograflarını bize gönderebilir misin? facebook.com/sambapos adresinde diğer kullanıcılarımızın yanında yerini alsın.

İkram sebebi ekledik ten sonra ikram sebebi silinemiyor. bir çözümü var mı ?

İlerleyen zamanlarda geçmişe dönük rapor aldığında senin sildiğin ikram veya iade sebepleri raporları bozacağından dolayı silinmezler.
Eğer çok değiştirmek istersen "Düzenle" diyerek değiştirmelisin.

v 2,99a sambamessagingserver uygulama dosyası var ama uzantısı exe değil. Çalıştırdığım zaman sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

Böyle bir şey mümkün değil, muhtemelen kurulum sırasında eksik bir şeyler kalmıştır.
Tekrar üstüne kurarsan düzelecektir.

akadir

• Jr. Member
  • **
« Reply #4 on: February 15, 2013, 07:58:18 am »
Fotoları en kısa zamanda sizinle paylaşırım.

akadir

• Jr. Member
  • **
« Reply #5 on: February 19, 2013, 03:35:59 am »
Yeniden merhaba
4 kullanıcıyı rdp üzerinden ana makineye bağladığımız gibi 4 tane win ce 5.0 işletim sistemli el terminali ile sql servere bağlayabilirmiyiz. Hangisi daha sağlıklı olur. benim gözemlediğim 2 cliente kadar sql servere bağlanmak daha hızlı oluyor.
Son olarak 400 mhz işlemcisi ile 64 mb ram e sahip el terminalleri bu işi görürmü ? wifi çekim güçleri nasıldır ? 
Şimdiden teşekkürler

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #6 on: February 19, 2013, 05:25:50 am »
El terminalleri özellikle bu tip isler için tasarlandigindan benim ilk tercihim olurlar.

2 ve daha ustu tüm işlemler de mutlaka SQL Express Edition kullanmalisiniz. Rdp veya Sql e direk baglanmaniz hic onemli degil.  Cok kullanici var ise SQL Express kullanin.