Author Topic: Durup dururken Caller ID çalışmama Sorunsalı.....  (Read 6383 times)

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Durup dururken Caller ID çalışmama Sorunsalı.....
« on: February 20, 2013, 03:48:05 am »
Herkese merhaba,

Son zamanlarda farklı farklı kullanıcılarımızdan Caller ID cihazının anlamsız ve birden bire çalışmadığı ile ilgili geridönüşler almaya başladık. Çalışan cihaz bir anda çalışmaz olmuş, sanki dersiniz hayata küsmüş.

Öncelikle hiçbir şey ama hi bir sey öyle bir anda kendiliğinden olmaz, mutlaka bir sebebi vardır. Son 1 haftada 2 kere aynı sebepten aynı şikayeti alınca sorunun kaynağını buradan herkesle paylaşmak istedim.

Sorun sizin veya zeki bilgisayarcınızın size Norton Security Pack ile birlikte yüklediği Norton Identity Safe programıdır. BU propgram size USB den gelen tüm bilgileri kesmek üzere konfigüre edilmiştir.

Sorun bu programı kaldırarak tamamen çözülüyor, ama kaldırmak istemiyorsanız da USB'yi bağladığınız porttan kullandığınız Caller ID kutusuna yetki vermeniz gerekiyor.

Not: E tabi yukarıda anlatmaya çalıştığım durum klasik kablosu bağlı mı? telefon hatları bağlı mı gibi bariz durumların dışında kontrol edilmesi gereken bir olay.
« Last Edit: February 20, 2013, 03:49:49 am by Mehmet AKYILDIZ »

ardakose

• Full Member
Re: Durup dururken Caller ID çalışmama Sorunsalı.....
« Reply #1 on: February 20, 2013, 10:03:01 am »
Bende öyle bir program yüklü değil hatta hiç bir antivirüs programı yüklü değil ama bende arada bu sorunu yaşıyorum. Çözüm basit caller id deki usb kablosunu çıkarıp geri takıyorum olmassa sambaposu kapatıp açıyorum gene olmadı komple bilgisayarı yeniden başlatıyorum sorun düzeliyor. Neden kaynaklandığını henüz bulamadım ama bahsettiğim şekilde sorunu giderdim.

captain_farrell

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: March 30, 2013, 11:25:51 am »
Ayni sorunu ben de yasiyorum. Bir gun calisiyor, bir gun calismiyor. Herhangibir anti virus programi da yuklu degil. Restart atiyorum bilgisayara onda da bazen duzeliyor bazen duzelmiyor.Hemen hemen her seyi birkac kere kontrol ettim ama duzelmedi, hala ayni problemi yasiyoruz malesef.Gercekten cok ilginc bir problem.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: April 01, 2013, 07:21:24 am »
Sizin durumunuz yukarıda anlatılanlardan daha farklı.

Muhtemelen birkaç sebep sayılabilir,
Windows'da USB driverlar problemi olabilir,
USB kablonuzda veya kutunuzun USB bağlantılarında bir problem olabilir.
Eğer direk sabit hat değilde FCT veya Telefon Santrali kullanıyorsanız, onlar düşük sinyal gönderiyor olabilirler.

Şimdilik aklıma ilk gelenler bunlar, benzer bir durum olduğunda bu seçenekleride deneyerek sorunu tesbit etmeye çalışın.