Author Topic: ürün kartı açamama ve açtıklarım gözükmüyor  (Read 5579 times)

sukru

• Newbie
  • *
ürün kartı açamama ve açtıklarım gözükmüyor
« on: March 02, 2013, 04:35:44 am »
İyi çalışmalar birkaç sorum olacak;
1-Programın içerisinde gelen hazır datada çorbalar pideler vs. ürünler var bunları tamamen silerek yeni ürün eklediğimde pos ekranına girince eklediğim ürünleri göremiyorum ve sağ tarafta  sadece tatlılar çok küçük okunaksız yeşil simgeler olarak çıkıyor onlarında kategori başlığı yok
2-hazır datada gelen ürünlerin isimlerini ve kategori başlıklarını değiştiriyorum ancak onlarda yönetimde değişiyor ancak pos ekranında değişmiyor. örneğin çorbanın birini adını çiğköfte yaptım adı değişmiyor ama masaya satınca maa adisyonunda ççiğköfte olarak yazıyor. bunları nasıl düzeltebilirim.
3- Database dosyası nerededir.nasıl yedekleme ve aktarma yapabilirim.
4-Bu program ile aynı bilgisayarda yemek harici başka ürün için perakende satış yapabilir miyim.

akadir

• Jr. Member
  • **
Re: ürün kartı açamama ve açtıklarım gözükmüyor
« Reply #1 on: March 02, 2013, 08:21:26 am »
Öncelikle hoş geldiniz.
1-eklediğiniz ürünleri menüyede ekleyin.menüde kategoriler var. her kategoriye daha önce tanımladığınız ürünleri ekleyerek logout login yapınız.
2-ürün ismi değişmekle uğraşmayın istediğiniz ürünü ekleyin istemediğinizi kaldırın.
3-Sambapos.com sitesinde gerekli dökümanlar var. Tüm sorularınızın cevabını  orada bulabilirsiniz.