Author Topic: ağ bilgisayarlarından ana makina ya bağlanamıyorum acil yardım lütfen  (Read 7642 times)

yener

• Newbie
  • *

Geçen yıl sambapos'u ağ üzerinden sorunsuz kullanıyordum. ana makina da win xp ve 2008 sql server kurulu idi .
bu yıl ana makina mı değiştirmek istedim. ve  win7 kurulu notbooka 2008 sql server kurdum. sql server manegerden  tcp enable yaptım
güvenlik duvarından 1433 ü de açtım  yeni kurduğum notebookta samba pos çalışıyor
ana makinada(notebook) adresim böyle
data source=LOCALHOST\SQLEXPRESS; user id=sa; password=11
Not: notebook adı(fuji)

sorunum şu ağ bilgisayarlarının hiç birinden ana bilgisayara bağlanamıyorum
ağda yazdığım adres ler ise şöyle
data source=fuji\SQLEXPRESS; user id=sa; password=11
data source=fuji\SQLEXPRESS,1433; user id=sa; password=11
bu iki şekilde de  denedim yine olmadı.ana makinaya bir türlü bağlanamıyorum

yardımınızı bekliyorum.

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
data source=fuji; user id=sa; password=11

bır ıhtımal bırde bole dene kardes sansını bakalım olmadı ozelden ulas elımden gelırse yardımcı olayım rdp ıle
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
yener kardes denedınız mı acaba
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

yener

• Newbie
  • *
kusura bakmayın çokta baktım ama sanırım dikkatsiz davrandım  windows  güvenlik duvarını açık bırakmışım kapatınca bağlandı işyerimiz sezonluk olunca hemen ince ayarları unutmuşum şuan çalışıyor başka bir sorunum var onu ayrı bir konubaşlığında açacağım yardımcı olursanız sevinirim

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
ben olmasam bıle konunun uzmanı arkadaslar muhakkak cevap yazacaktır :)