Author Topic: İSTENİLEN ADİSYONA SERVİS ÜCRETİ EKLEME VE MASA KAPAMA SORUNU  (Read 6946 times)

hasanzeybek

• Newbie
  • *
Merhabalar;
Samba posu bir kaç aydır kullanıyorum ve servis ücreti ekleme konusunda problemler yaşıyorum.Forumda ilgili iki konu buldum fakat çözüm yöntemlerini denememe rağmen bir sonuca ulaşamadım.
Şöyle bir uygulama yapmam gerekiyor her masaya değilde anlık istediğim bir masaya %10 servis ücreti eklemek istiyorum.Sambapos'ta böyle bir şansım var mı?

Bir de açtığım departmanlardan birinde masanın hesabını almama rağmen masa kapanmadı.Birkaç haftadır masa sanki açıkmış gibi duruyo ne kasaya etkisi var ne hesaplara.Masayı kapatamıyorum.

Bu sorunlar konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

akadir

• Jr. Member
  • **
1. sorunuzun cevabı
http://forum2.sambapos.org/index.php/topic,1390.0.html
Mehmet beyin adım adım anlattığını uygularsanız sonuç alırsınız.

hasanzeybek

• Newbie
  • *
Mehmet beyin anlattığı yolu izledim su anda servis ücreti ekleyebiliyorum ama şöyle bir sorun var bu sefer her masaya servis ücreti ekleniyor.Benim sadece belirli masalara anlık servis ücreti eklemem gerek
« Last Edit: May 29, 2013, 04:41:40 am by hasanzeybek »

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Hasan selamlar. Biraz daha detaylı bilgi verebilirsen sorunu daha iyi anlarız. Mehmet'in örneğini yaptığında adisyon ekranına servis eklemek ile ilgili bir buton eklemiş olman ve servis ücretini sadece bu butona tıkladığında ekliyor olman gerek. Mesela departman tanımlarında servis ücertini tanımladıysan o zaman her seferinde ekler. Butona bağlı olarak çalışmasını istediğimiz için servis ücretini deparman üzerinden tanımlamamak gerekiyor.