Author Topic: HER GUN BASLNGICI ILE BIRLIKTE YENI TICKET NO YADA ORDER NO BASLAYABILIRMI?  (Read 7153 times)

cnttech

• Newbie
  • *
MESELA BIR KAHVALTI SALONUMUZ VAR,, MUSTERI GELIR KASA YA SIPARISINI KENDISI VERIR VE PARASINI ODER, MUSTERIYE SIPARIS NUMARASI NASIL VERILEBILIR (MUSTERI YERINE OTURMADAN) AYNI ZAMANADA  MUTFAK YAZICISIDA BU  SIPARIS NOSUNU ALMASI GEREK, SIPARIS HAZIR OLUNCA OTURMA ALANINA GARSON YEMEGI GOTURUR VE MESALA SIPARIS 11 VEYA NEYSE MUSTERININ NOSU DIYE SESLENINCE SIPARIS VEREN MUSTERININ YERI BULUNUR,

(MASA NO YOK RESTAURANTTA VE AYRICA MUSTERI ISTEDIGI MASAYA OTURMAK ISTIYOR BU YUZDEN MASA NO KULLANMAK ISTEMIYORLAR)

TICKET NO BU ISI YAPIYOR AMA HERGUN NUMARALAR ARTIGI ICIN UZUN VADEDE IYI BIR COZUM DEGIL GIBI GELDI BANA , BUNUN YERINE GUNLUK, GUN SONU YAPTIKTAN SONRA YENI NUMARALAR NASIL BASLAR? MUMKUNMU ?
SAYGILAR,

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Bu istediklerinizi SambaPOS' un mevcut sürümünde yapabilirsiniz.
Nasıl yapabileceğinizle ilgili döküman hazırlanıyor bittiğinde buradan paylaşırız...

Not: Neden Büyük harf kullanarak yazıyorsunuz? Hem okuması anlaması zorlaşıyor hem de hoş olmuyor.

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
İstrediğiniz Otomasyon Örneği http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/guide/musteri_sira_numarasi_yazdirilmasi_ve_gunluk_olarak_sifirlanmasi   adresindeki döküman sitesinde yer almaktadır.

cnttech

• Newbie
  • *
Selam ,   :)  buyuk harf yazma sebebimin bir amaci yok kusura bakmayin.

Cok tessekur ederim yardiminiz icin hemen deneyip donuyorum , (gorunuse gore SambaPosun yapamayacagi bisey yok gibi :).

Birde yeni bir istek var: Hesap al ekraninda yazicidan cikti almadan odeme alinmasi ve odemeyi kasaya koyabilmek icin kasanin acilmasi da gerek, bu istek nasil yapilabilir? (ornegin:(hesap alma ekranina) odemeyi al ama yazicidan ticket cikarma (ama kasa acilsin odemeyi koymak icin) gibi bir dugme eklenebilirmi?

iyi calismalar

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
Birde yeni bir istek var: Hesap al ekraninda yazicidan cikti almadan odeme alinmasi ve odemeyi kasaya koyabilmek icin kasanin acilmasi da gerek, bu istek nasil yapilabilir? (ornegin:(hesap alma ekranina) odemeyi al ama yazicidan ticket cikarma (ama kasa acilsin odemeyi koymak icin) gibi bir dugme eklenebilirmi?

iyi calismalar

Tabiki Mümkün.....

1.
Yönetim Ayarlar > Yazıcı Şablonlarında Yeni bir Şablon tanımlayın.
Başlık Şablonu alanına Para Çekmecenizin açma kodunu çalıştırdığınız kodu yazın ve kaydedin.

2.
Yönetim > Ayarlar > Yazdırma Görevlerinden yeni bir görev ekleyin
Buna bir isim verin
Bir Düğme başlığı yazın (Örn. ÇKMC)
Adisyonu Kilitlenini check ini kaldırın
POS Ekranında kullanılabilirin check ini kaldırın
Ödeme ekranında kullanılabilirin check ini işaretleyin
Yazdırma Yönlendirme de yeni bir satır ekleyin ve yazıcınızı (Para Çekmecenizin bağlı olduğu yazıcı) ve az evvel yaptığınız Yazıcı Şablonunu seçin ve bu yazdırma görevini de Kaydedin.

3.
Yönetim > Terminaller > Sunucu ya çift tıklayın ve az önce tanımladığınız Yazdırma Görevini buradan seçerek terminale ekleyin.

SambaPOS'u tekrar başlatın, Bu sayede Ödeme Ekranında Numaratörün altında CKMC adında bir tuş olustu buna her bastığınızda da para çekmecesi açılmış olacak.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Bir de oldu mu olmadı mı diye geri bildirim alabilsek var ya o zaman çok daha süper olacak...

muratkece

• Newbie
  • *
olmustur kesin ben denedim oldu cunku :d

cnttech

• Newbie
  • *
Ben denedim , olmadi (sifirlama yapmiyor) yeni fis veriyor