Author Topic: Gün Başı yapamıyorum.  (Read 6637 times)

Akropolis

• Newbie
  • *
Gün Başı yapamıyorum.
« on: October 23, 2013, 02:32:53 am »
Merhabalar,
Öncelikle böyle güzel bir programı bizlere ulaştırdığınız ve desteklediğiniz için teşekkür ederim. Programı 3 gündür kullanıyorum. Şu anda manuel olarak ana bilgisayarda kullanıyorum programı tam olarak çözmeden el terminali vs. almak istemedim. Bugün programı açtım bir hata yaptım sanırım, gün başı yapmadan gider hareketi girdim. Sonra farkettim gün başı yapmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum:
Sequence contains no matching element

Ana sayfadaki sorular bölümünde araştırdığımda reçetelerden eksik olanları tamamlamam gerektiğini okudum fakat ben sadece soğuk içecekler için reçete hazırlamıştım stok takibimi yapabilmek için. Diğerlerine açıkçası yapmadım çay kahve nargile vs. bunlar için reçete hazırlamak zorunda mıyım? Yoksa aldığım hatanın sebebi günbaşı yapmadan gider girmiş olmam mı? Programı tekrardan kurmak istemiyorum açıkçası kendi sistemimi oluştrmak için epey uğraştım  :D

Yardımcı olursanız çok memnun olurum

Teşekkürler.

Edit: Bu arada anasayfaya üye oldum fakat mail gönderiminde sorun var onaylama maili gelmiyor... Zaten üye olduktan sonra mail gönderilemedi diye hata verdi.
« Last Edit: October 23, 2013, 03:10:48 am by Akropolis »

akadir

• Jr. Member
  • **
Re: Gün Başı yapamıyorum.
« Reply #1 on: October 27, 2013, 02:10:51 pm »
Sambapos ailesine hoş geldiniz:D . Dizi eşleşmeyen element içeriyor hatası sambapos 2 de mi alıyonuz yoksa sp3 temi alıyorsunuz. Günbaşı yapmadan gider hareketi yapamazsınız 2. versiyonda. 3. versiyonu bimiyorum. zaten stabil olan 2. versiyonu kullanmanızı tavsiye ederim. sp 2 dede bu hataya ne yol açar kestiremiyorum . size tavsiyem kaldırıp yeniden kurmanız. Menünüz veritabanında kalıyor. Eğer sql express tip bir veri tabanı üzerine kurulum yaptıysanız ki uzmanlar bunu tavsiye ediyor , sadece sambayı silip kurmanızda hiç bir sakınca yok verileriniz olduğu gibi kalır . yok compack üzerine kurulum yaptıysanız verilerinizi dökümanlarda anlatılan yöntemle yedekleyip sambayı sqk express server üzerine kurup , bir önceki yedeklediğiniz datayı import edin. hepsi dökümanlarda detaylı anlatılıyor.
diğer soru ; stok takibi yapacağınız her ürün için reçete şart