Author Topic: Yazıcılı Terminal  (Read 7061 times)

ertann

• Newbie
  • *
Yazıcılı Terminal
« on: February 08, 2012, 09:10:50 am »
Merhabalar ;
Samba Posu yazıcılı el terminalinde kullanıp hesap yazdırmak istediğimde yani adisyonumu, terminalimin yazıcısından çıkartabilirmiyim.Ben baya uğraştım ama
çözüm yoluna gidemedim. Hesap yaz butonun altına gerekli kodları yazsam olabilir mi diye düşünüyorum.

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
Re: Yazıcılı Terminal
« Reply #1 on: February 09, 2012, 05:00:29 pm »
Mesajınıdan tam olarak durum anlaşılmıyor. biraz daha açıklarmısınız ?

isa akkaya
0539 965 92 92

ertann

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: February 15, 2012, 02:50:54 am »
Bak kardeşim . Mesela benim elimde endüstriyel bir terminal var fiş yazdırabilen.Ben diyorumki adisyonumu bu terminalin yazıcısından çıkartabilirmiyim.Yani harici bir termal yazıcı kullanmadan.Hızlı satış ve yoğun çalışan yerlerde bu sistem faydalı olabileceğini düşünüyorum.

isaakkaya

• Jr. Member
  • **
  • Özgür İletişim - SambaPOS Kurulum Eğitim ve Destek
    • www.sambaposdestek.com
« Reply #3 on: February 16, 2012, 06:29:39 am »
Yazıcınızı kullandığınız işletim sisteminize tanıttıktan sonra aşağıdaki linkteki bilgilerden faydalanabilirsiniz

http://sambapos.org/content/sambapos-yazici-tanimlari

isaakkaya
0539 965 92 92

mehmetakyildiz

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: February 27, 2012, 07:56:31 am »
Anladığım kadarıyla kullanmak istediğiniz el terminalinin üzerinde kendine ait bir yazıcısı var.

Bu tip bir cihazdan herhangi bir işlem yapmadan  kullanabilmek için el terminalinin işletim sistemi içerisinde bu yazıcıya paylaşım verebilmeniz ve bu paylaşıma da uzaktan diğer bilgisayarlardan çıktı gönderebilmeniz lazım.

Bunu yapabiliyorsanız, daha sonra SambaPOS da bir yazıcı tanımlamanız ve bu el terminali yazıcısının paylaşım adresini buraya yazarak kullanabilirsiniz.