Author Topic: Aynı gün içerisinde birden fazla günbaşı günsonu yapılma durumunda raporlar.  (Read 6186 times)

bosonmez

• Jr. Member
  • **
1-Aynı gün içerisinde birden fazla günbaşı, günsonu yapılması durumunda,raporlarda  bugün seçeneği seçilip yenile'ye tıklandıktan sonra  bütün bu günbaşı ve günsonu  zaman aralıkları için rapor alınabiliyor. Bu kötüye kullanılabilinir.

Gün içerisinde birden çok yapılan gün başı ve gün sonu işlemlerinin hepsinin kasa ve gün sonu raporunda seçenek olarak gelmesi engellenebilir mi? Yukarıda anlattığım gibi bugun seçilip yenile tuşuna basılırsa butun günbaşı-günsonu işlemleri seçenek olarak çıkıyor.

2- Birde email ile ilgili bir sorunum var. Email göndermeyi hallettim. Diyelim ki gunsonu raporu için email gönderme hazırladım. gunsonu yaptım. dosyanın ismide yine gunsonu olsun. emaili başarılı şekilde gönderdim. Ancak eğer programdan çıkılmadan yeniden günbaşı-günsonu yapıldığında , gunsonu raporu bu dosyanın üzerine yazılamıyor. bu dosyanın sambapos tarafından kullanıldığı hatasını veriyor. email gönderme ayarlarında "deletefile" ayarını true yada false yapmak da işe yaramıyor. mutlaka programdan çıkılması gerekiyor. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı acaba?

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Raporların tarih filtresinin değiştirilmesini engelleyen bir yetkimiz var. Kullanıcı rolünün bu yetkisini kapatırsanız sadece aktif çalışma döneminin raporlarını görebilirler.

Tekrar kontrol ederim ama normalde deletefile ayarının dosyayı silmesi gerekiyor. Acaba bilgisayarda yüklü herhangi bir program dosyanın silinmesini engelliyor olabilir mi?

bosonmez

• Jr. Member
  • **
 programın verdiği hata sambapos un dosyayı kullanıdığı. kural olarak once rapor dosyası olusturup sonra email gönder yapıyorum. bu işlemden sonra rapor dosyasının sambapos tarafından kullanıldığı için üzerine yazılamadı diyor.  ama halihazırda bulunan onceki rapor dosyasını email olarak atıyor. programdan çıkılana kadar (log out değil, kapatıp yeniden çalıştırma), dosya kullanıldığı için silinemiyor. Porgramı kapatmadan klasorden de silmeyi denedim. aynı hatayı veriyor.