Author Topic: Adisyon bul da adres satırı görüntüleme.  (Read 5345 times)

ardakose

• Full Member
Adisyon bul da adres satırı görüntüleme.
« on: February 28, 2012, 03:47:38 pm »
İşyerimde henüz bir termal yazıcım yok. Aldıgım siparişlerin adreslerini poşetlerinin üzerine yazarak paket servis elemanına veriyorum. mevcut sistemde üst üste 3 4 sipariş geldiği zaman siparişlerin sadece adı gözüküyor. Nerelere sipariş var hangileri birbirine yakın görmek için her bir adisyona tek tek girip müşteri bilgilerinden adreslere bakmam gerekiyor. Buda oldukça uğraştırıcı oluyor. Gördüğüm kadarıyla adisyon bul a tıklayıp sadece açık adisyonlar göster dediğimizde adisyon id müşteri bilgileri gibi bilgiler geliyor ancak adres gelmiyor. Adreside listelenen bilgiler arasına eklemek mümkünmüdür. Yada Paket servislerin adisyonlarının gösterildiği sayfada adresleri göstermekde olabilir. Her iki yöntemde sorunu giderebilir. Teşekkürler.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: Adisyon bul da adres satırı görüntüleme.
« Reply #1 on: February 28, 2012, 08:00:43 pm »
Arda hocam selamlar.. Yani o daracık alanlara adres sıkıştırmaya çalışmak yerine hem size bir yazıcı temin etmeniz için yardımcı olsak hem de sizi poşetlerin üzerine yazma sıkıntısından kurtarsak daha iyi olmaz mı ? :) Mehmet'le bunu bir görüşün isterseniz...

ardakose

• Full Member
« Reply #2 on: February 29, 2012, 05:31:28 am »
yani genel olarak adres olarak düşünülürse o alan çok dar evet. ama bizim paket servs dagıttıgımız yer sadece bir mahalle ve adresleri sadece apt. adı ve kat/no olarak kaydediyoruz örn menekşe 5/18 gibi sakarya 2/6 gibi. poşetin üstüne tüm adresi yazmak saçma olur zaten=) evt düşünüyorum yazıcı almayı ama şimdilik bütçem elvermiyor=)

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: March 01, 2012, 12:41:26 pm »
Evet konuyu anladım ancak ben orada adres gösterdiğim zaman bunu adresi uzun yazacak kişilerin de kullanabileceği şekilde yapmam gerekmez mi? Tekrardan kontrol ettim ancak aklıma bununla ilgili kolayca çözüm üretebileceğim bir fikir gelmedi. Aslında bu "adisyon bul" ekranı ile ilgili farklı istekler de var. Bir değerlendirelim belki ortak bir çözüm geliştirebiliriz.