Author Topic: RAPORLAR HAKKINDA ÖNEMLİ SORU !!!  (Read 4657 times)

ibokok

• Newbie
  • *
RAPORLAR HAKKINDA ÖNEMLİ SORU !!!
« on: March 21, 2012, 06:28:43 pm »
Öncelikle programı hazırlayıp sunan arkadaşlara sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Küçük bir fast-food işletmem var ve programı kendi menüme göre ayarlayıp kullanmaktayım(tek pc ile) ve çok memnunum. Bulunduğum ülkede maliye kontrolü büyük problem, bir baskında eğer raporların tamamını görecek olursalar büyük sorunlar yaşarım, tanıdığım bir kaç POS programı bu işi bir şekilde halletmiş. Akşam usb disketi takıp istediği oranda (yüzdelik olarak) kasayı düşürebiliyor. Bu veya benzer bir çözüm bulunamaz mı? Akabinde şunuda sormak isterim, Administratör olarak programı şifreledim ve sadece günlük çalışırken 1234 şifresi ile raporlar yada kasayı görmesini kısıtladım. diyelimki pc'yi alıp götürdüler,daha sonra raporları görme imkanları varmı (data, belgelerimin içinde)
şimdiden teşekkürler...

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: RAPORLAR HAKKINDA ÖNEMLİ SORU !!!
« Reply #1 on: March 22, 2012, 12:44:39 pm »
Merhaba. Sizi çok iyi anladım ancak programa bizim bu tür eklemeler yapmamız ne yazık ki mümkün değil.

İşin maliye tarafını bilemem ancak hırsızlığa karşı bilgilerinizin güvenliğinin arttırılması amacıyla verileri şifreleyen programlar veya bu amaçla üretilmiş flash diskler kullanabilirsiniz. Elbette dijital ortamda hiç bir şeyin garantisi yok. Ticari maksatla aksini söyleyebilirler ama hangi programı kullanırsanız kullanın hasass inceleme geçiren bir bilgisayardan silinenler de dahil her tür bilginin okunabilmesi mümkün. Zaten elinde böyle bir çözüm olan olsa POS programı yazmak yerine devletlere, şirketlere falan güvenlik programları satar değil mi ;) En güzel çözüm hiç bilgisayar, banka hesabı, kredi kartı falan kullanmamak :)