Author Topic: Çalıştığımız aktif departmanın button rengi V3 deki gibi değişebilir mi?  (Read 4981 times)

bosonmez

• Jr. Member
  • **
  Merhaba

Herkese iyi çalışmalar dilerim. Birkaç önerim olacaktı. V3 de olacak olsada ben yine de  yazayım dedim.

1- Pos'da çalıştığımız aktif departmanın button rengi V3 deki farklı renkde olabilir mi?

2- Yine Sambapos V3 de departman ayarlarında bulunan yer görünümleri seçimi mükemmel olmuş. Eğer sizi uğraştırmazsa bunu da v2.9x e eklemeniz mümkün mü acaba?

3- Bir de kullanıcı ayarlarında, yönetim ayarlarını detaylandırabilir misiniz? Şu haliyle yetki verildiği zaman, şifre değiştirme dahil her yetkiyi vermek durumunda kalıyoruz.
   Örneğin;  ürünler ve masalara giriş yetkisi verilip, kullanıcı ayarlarına giriş yetkisi verilemesin gibi?

4-Ürün alım fişlerini girmek için yönetim ayarlarına girilmesi gerekiyor. Yönetime girmeden fiş girme imkanı olabilir mi? Bir de fiş girme işlemini daha pratik hale getirmek mümkün olabilir mi?

İyi çalışmalar.

ardakose

• Full Member
3. durum mevcut sürümde var zaten. kullanıcı eklemeden önce bir rol eklemeniz gerekiyor. role için bir isim verin mesela çalışan diye. sonra admin butonunundaki tik i kaldırın. altta açılır menüde seçenekler var çalışanlarınız neler yapabilir neler yapamaz bunları seçin ve rolü kaydedin. daha sonra kullanıcı ekleyin bir çalışanınızın adıyla mesela ahmet rolünüde çalışan olarak seçin istediğiniz gibi olacaktır. dikkat edilmesi gereken nokta her çalışanın şifresi farklı olmalı.

4. seçenek için 3. sürümde çalışmalar var bildiğim kadarıyla. fişler için son alınan birim fiyatları otomatik olarak girilcek.

ilk iki seçenek için birşey diyemicem ama bildiğim kadarıyla 2. sürüm bu şekilde satabil tutulup köklü değişiklik yapılmıcak. 2. sürümden 3. sürüme geçmek için düzenlemeler yapılıp 3. sürümden devam edilcek. Bizde sabırsızlıkla bekliyoruz SambaPOS <3 ü=)

bosonmez

• Jr. Member
  • **
3. durum için benim bahsettiğim rol eklerken yönetim için alt menü seçeneklerinin olmasıydı.  ancak rol seçeneklerinde yönetim için alt menüler mevcut değil. Rol eklemeye bakarsanız göreceksiniz. Yönetime giriş izni verirseniz bütün yönetim ayarlarına girilebiliyor. Veremezseniz hiçbirine girilemiyor. Benim isteğim rol ekleme de "yönetim" için içinde alt menüler yapılması.

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Bazı özelliklerin V3 için yapılmış olmasının nedeni V3 altyapısının bu özellikleri yapabileceğimiz şekilde geliştirilmiş olması. Malesef V2 altyapısı bahsettiğiniz özellikleri kolayca yapabileceğimiz şartları desteklemiyor... Zaten bu nedenle projeyi bölmek ihtiyacı hissettik.

Aynen Arda'nın söylediği gibi artık yeni özellikleri V3 için yapıyoruz. Ancak V2 üzerinde de zaman zaman geliştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Bu konudaki düşüncem şu şekilde. Eğer yeni eklenecek özellik birçok kişinin işine yarayacak ve basitçe ekleyebileceğim bir özellikse V2 üzerinde değişiklik yapıyorum. Eğer altyapıyı ilgilendiren bir konu ise V3 projesine aktarıyoruz. Amacım V3 üzerinde çalışırken V2 projesini de canlı tutmak...

Yetkiler konusunda haklısınız. Hızlı çözümler üretmek adına bazı özellikleri yönetim altına ekledik ancak fiş işlenmesi veya günlük girilmesi gereken kısımların zaten yönetim altında hiç olmaması gerekiyor. Aslında bahsettiğiniz işlemler için dokunmatik ekrana uyumlu ayrı bir giriş ekranı olması gerek. V3 bu konularda daha derli toplu bir program olacak inşallah.

bosonmez

• Jr. Member
  • **
Arkadaşlar
yanıtlarınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.