Author Topic: raporları e-mail gönderme sorunu  (Read 9230 times)

erays

• Newbie
  • *
raporları e-mail gönderme sorunu
« on: October 25, 2011, 05:27:29 am »
raporları imail olarak almak istiyorum ayarları yaptım ama başarılı olamadım yardımcı olabilirmisiniz iyi çalışmlar

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: raporları e-mail gönderme sorunu
« Reply #1 on: October 25, 2011, 06:01:44 am »
http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/videos adresindeki "Raporların e-mail ile gönderimi" videosunu izlediniz mi? Hangi noktada takıldınız?

erays

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: October 25, 2011, 08:15:06 am »
evet izledim port ve yerel ayarları nasıl yapıcagımı anlayamdım videodaki anlatımları uyguladım gün sonu alıdımda email gönderilemedi hatısı alıyoru ...

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #3 on: October 25, 2011, 06:35:23 pm »
E-Posta göndermek için kullandığınız SMTP sunucusunun port numarasını, kullanıcı adını ve parolasını yazmanız gerekiyor.

erays

• Newbie
  • *
« Reply #4 on: October 26, 2011, 06:16:17 am »
tamamdır oldu artık gün sonu mailime gilior teşşekkür ederim hotmail için greken ayarlar nasıl olucak bu ayarlar gmail için şimdiden teşkkür ederim  emre beye saygılarımla..

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
« Reply #5 on: October 26, 2011, 09:55:23 am »
GMail ile ilgili ayarları değiştirmeden sadece ToEmailAddress kısmına kendi hotmail adresinizi yazarsanız çalışması lazım.

akderya

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: October 27, 2011, 07:38:45 am »
Merhaba
mail yollama ile ilgili videoyu izledim fakat başarısız oldum çıkan mesaj : The parameter 'address' cannot  be empty string.
parameter name : address

program çalışmaya devam edecek program yöneticinize baş vurun mesajı alıyorum sorun ne olabilir. (hotmail kullanıyorum) Gmail adresi de denedim ayni uyarı mesajı alıyorum.
saygılarımla