Author Topic: adisyna not eklemek  (Read 6137 times)

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
adisyna not eklemek
« on: April 09, 2012, 01:01:27 pm »
EMRE bey daha once baska konuda konusmustuk ama sonuca ulasamadık ve sanırım arada kaynadı .
hatırlıyorsanız ben adısyonlara not eklemek konusunda sızden bır rıcada bulunmustum sızde bırseyler dusunmeye baslamıstınız.

benım rıcam actıgım masaya notu ekledıgımde baska bırı masaya gırdıgınde ekrara dırek not gelse ve sız onun kosesındekı ok yada tamam tusuna basmayana kadar ( yazılanı anladıgından emın olmak ıcın ) sıstemde herhangı bırsey yapamasın .

bole bırsey mumkunmudur .
bu arada mevcut sıstemde not eklemek var ama hem altta hemde kucuk ve gozden kacabılecek bır durumda gorunuyor . ben yazdıgım seylerın kesınlıkle okundugundan emın olmak ıstıyorum garson gelıp bana abı gormedın vay fark etmedım dıyemesın ıstıyorum . bazı musterılerımız gercekten cok tıtız ve kendılerı ıle ılgılı cok detay bılıyoruz ve bunları hatırlanması cok hoslarına gıdıyor . o nedenle gercekten benım ıcın cıddı bır rahatlık yaratacak yapılınabılırse 
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

emre

• SambaPOS Developer
  • Samba Team
  • Hero Member
Re: adisyna not eklemek
« Reply #1 on: April 11, 2012, 11:24:46 am »
Çalışma şeklinizi tam aktarmadığınız için nasıl birşey istediğinizi tam anlayamadım. Adım adım bir örnek anlatabilir misiniz mesela müşteri geldi, adisyonu açtım, notu girdim, garson x yaparken notu görecek, gibi...

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #2 on: April 11, 2012, 03:19:10 pm »
musterı geldı adısyın acıldı ıcecek sıparısı alındı adısyon kapandı
ben masaya gırıs yaptım ve not ekledım keaınlıkle labalılıkten hoslanmaz alı bey dıkat edın ) not olarak bunu yazdım ve adısyonu kapadım
sıpa4ıse gelen garson adısyonu actıgında ılk o mesajı gorsun masa 10 tıkladı ekrana bu yazı cıksın ve garson bu yazıyı gecmek ıcın mutlaka bır tusa bassın .
sonra ben fark etmedım dıyemsın . umarım bu defa anlatabıldım
Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Mehmet AKYILDIZ

• Samba Team
  • Sr. Member
    • SambaPOS
« Reply #3 on: April 12, 2012, 04:57:51 am »
Normal adisyon notunu masaya girildiginde Eylem ve Kurallarla Mesaj Goster ozelligini kullanarak gosterebilirsek bu is cozulur.

Mevcut durumda bunu nasil yapabileceginizi burada inceleyip size twkrar buradan cevap vereyim...

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
« Reply #4 on: April 12, 2012, 05:32:06 am »
en kısa surede sızlerden haber beklıyorum

ardakose

• Full Member
« Reply #5 on: April 12, 2012, 10:45:31 am »
eğer bu alibey sürekli gelen bir müşteriyse. bir eylem eklenir ali bey not adında. eylem mesaj göster olarak seçilir mesajada alibey laubalilikten hiç hoşlanmaz dikkatli olun yazılır. daha sonra bir kural oluşturulur olay adı olarak adisyona müşteri seçildi şeçilir. müşteri adı olarak ali beyin hesabı seçilir. eylem olarak da ali bey not seçilir. bundan sonra ali beyin hesabı her seçildiğinde o not otomatik olarak çıkar. pratik bir yol değil ama sambaposda mümkün. her seferinde başka bir not her seferinde başka bir hatırlatma mesajı yazılcaksa mevcut düzen yeterli olmaz sanırım eklenti yapılması gerekir.