Author Topic: Yazıcı Sorunu - Kağıt kesme  (Read 9866 times)

tuna

• Newbie
  • *
Yazıcı Sorunu - Kağıt kesme
« on: April 12, 2012, 03:06:25 pm »
merhaba,
pıts marka bir yazıcı kullanıyorum, çıktı alırken 3-4 satırı yazıp bırakıyor kağıdı otomatik kesip vermemekte. ancak feed tusuyla ilerleyebiliyoruz. Bu konuda ne yapabilirim acaba.

Teşekkürler.

Azad

• Jr. Member
  • **
Re: Yazıcı Sorunu - Kağıt kesme
« Reply #1 on: April 12, 2012, 03:25:06 pm »
merhaba kağıt kesme muhtemelen ayarlarla ilgili olması gerek onun dışında 3-4 satır yazı yazıyor ve otomatik kesme yapmıyor demişsiniz kullanmakta olduğunuz programın dışında sambaposu kurup yazıcınızı denediniz mi ?

tuna

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: April 13, 2012, 01:29:14 am »
Başka programda normal yazıyor, sambaposta bu sorun oldu.

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #3 on: April 13, 2012, 03:22:16 am »
yazıcı şablon ayarlarını nasıl kurdun bu ayarlarda önemli şayet şablon ayarlamaları ile ilgili döküman sitesini incelemeni tavsiye ederim http://doc.sambapos.org/doku.php/tr/guide/printertemplates konuyla ilgili takıldığın her noktada emre abi mehmet abi ve diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır

ardakose

• Full Member
« Reply #4 on: April 13, 2012, 03:55:25 am »
bildiğim kadarıyla sambapos kesme komutu gönderiyor zaten. ben iki kere kesme sorunu yaşıyordum. hem yazıcı hemde sambapos kesiyordu. yazıcıdaki kesme komutunu iptal edince sorunu çözdüm ama hiç kesmiyorsa sambadaki kod gitmiyor sanırım yazıcı epson mu acaba?

tuna

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: April 13, 2012, 05:21:00 am »
Epson değil.

ardakose

• Full Member
« Reply #6 on: April 13, 2012, 05:30:17 am »
epson derken marka olarak epsonu kastedmedim kodlama olarak epson uyumlumu eğer değilse sambaposta verimli çalışmaz

marikoglu

• Sr. Member
  • Bodrum Bodrummm
    • Birinci Sınıf Et ve Balık Restaurant
« Reply #7 on: April 13, 2012, 05:32:06 am »
epsonu desteklıyor sanırım asagıda ozellıklerını eklıyorum yazıcının umarım yardımcı olmaya calısan arkadasların ısıne yarar

Dünya Gecirdiğin Fırtınaların Büyüklüğü İle Değil ,Gemiyi Limana Getirip Getirmediğinle İLĞİLENİR . . . ! ! !

Azad

• Jr. Member
  • **
« Reply #8 on: April 13, 2012, 09:15:36 am »
merhaba pits marka 220 usb-ethernet yazıcıyımı kullanıyorsun yazıcının test programının linkini veriyorum http://www.pitsteknoloji.com/resim/PITS-220Usb-Eth.rar dosyasının içerisinde PITS- 220Usb-Eth\Tools\Printer testing and function setting tool dosyasının içerisindeki printer dosyasını çalıştırarak sayfa kesme sayfa yazdırma gibi ayarlarınıda kontrol edebilirsin